Pojęcia związane z pracą stylistki

Wszystko | # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
There are currently 16 wpisy in this directory beginning with the letter P.
Paletka do rzęs
Paletka do rzęs inaczej nazywana jest holder lub lash holder. Służy do przyklejenia pasków rzęs różnej długości, potrzebnych do wykonania aplikacji.

Pęseta do separacji rzęs
Pęsety do separacji rzęs są zazwyczaj proste lub w kształcie litery L. Służą do odseparowania pojedynczej rzęsy, aby mogła być przedłużona wybraną techniką.

Pęseta dwustykowa
Rodzaj pęsety, która przy zaciśnięciu powoduje styk tylko czubka pęsety, a przy mocniejszym nacisku styk się dopełnia i następuje zacisk na całej długości styku.

Pęseta jednostykowa
Jest to rodzaj pęset, które przy zaciśnięciu powoduje styk pęsety na całej długości jednocześnie. Moc zacisku zależy od użytej siły.

Pęsety do stylizacji rzęs
Specjalne pęsety w różnych kształtach do tworzenia kępek, chwytania oraz aplikowania rzęs. Wyróżniamy pęsety separacyjne oraz pęsety do aplikacji.

Pielęgnacja rzęs
48h po aplikacji nie zaleca się nadmiernego kontaktu z wodą , zaparowanych łazienek i sauny, solarium.

Płatki pod oczy
Produkt do separacji rzęs. Płatki mogą mieć różne kształty. Charakteryzują się głównie delikatną powierzchnią i z łatwością schodzą z dolnej powieki dzięki warstwie kolagenowej.

Podklejanie rzęs
Separacja rzęs górnych od dolnych. Niezbędna czynność w przygotowująca rzęsy do ich przedłużania. Zapobiega sklejeniu rzęs górnych z dolnymi.

Podkład medyczny
W stylizacji rzęs jednorazowy podkład medyczny używany do przykrywaniu łózek kosmetycznych. Zapewnia to higieniczne warunki pracy stylistki i klientki.

Poduszka do stylizacji rzęs
Specjalnie wyprofilowana poduszka do stylizacji rzęs. Zapewnia komfort klientce poprzez uniesienie głowy. Płaska powierzania z boku sprawia, że stylistka ma przestrzeń na oparcie nadgarstków. Poduszki do stylizacji rzęs często posiadają kieszenie boczne na niezbędne narzędzia.

Polimeryzacja
Reakcja, w wyniku której związki chemiczne o małej masie cząsteczkowej zwane monomerami lub mieszanina kilku takich związków reagują same ze sobą, aż do wyczerpania wolnych grup funkcyjnych, w wyniku czego powstają cząsteczki o wielokrotnie większej masie cząsteczkowej od substratów, tworząc polimer. Kleje do rzęs należą do grup cyjanoakrylowych, co oznacza, że istotną rolę w ich funkcjonowaniu odgrywa wilgotność powietrza. Zbyt wysoka wilgotność przyspiesza polimeryzację kleju – wtedy klej wysycha szybciej. Zbyt niska wilgotność z kolei wydłuża czas schnięcia. Na polimeryzację kleju wpływa temperatura otoczenia oraz wilgotność.

Primer
Preparat reagujący z klejem do rzęs, zwiększający przyczepność rzęsy syntetycznej do rzęsy naturalnej.

Proteza rzęsowa
Jednym z rozwiązań dostępnych w zakresie stylizacji, dzięki któremu możliwe jest zyskanie pięknej oprawy oka, są protezy rzęsowe. Pozwalają one na wypełnienie przerw w linii rzęs, a tym samym zyskanie zachwycającego, kobiecego spojrzenia, którym pragnie cieszyć się każda z nas. Proteza rzęsowa, nazywana również mostkiem, stosowana jest m.in. w sytuacji, gdy w konsekwencji przebytej choroby, dochodzi do wystąpienia ubytków, które są nie tylko problemem estetycznym, ale również powodem dyskomfortu, szczególnie u kobiet. Dzięki mostkom, możliwe jest odzyskanie atrakcyjnego spojrzenia oraz pewności siebie.

Próżniowy pojemnik na klej
Pojemnik na klej, hermetycznie zamykany wysysa tlen poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku press. Pojemnik chroni przed wilgocią i promieniami słonecznymi

Przyspieszacz do kleju
Preparat przyśpieszający pracę kleju. Aplikuje się go przy pomocy mikro szczoteczki bezpośrednio na pasek rzęs.

Puszystość aplikacji
Puszystość aplikacji to wizualny efekt lekkich, gęstych rzęs. Można go uzyskać poprzez odpowiednie rozłożenie kępek rzęs oraz odpowiednią ich ilość. Istotnym czynnikiem jest też wielkość nóżki kępki. Im krótsza nóżka, tym wachlarz rzęs jest bardziej rozwarty a aplikacja bardziej puszysta.