Czego pragniemy w naszym biznesie? Zadowolonych klientów, dobrej reputacji oraz klientów, którzy dobijają się do nas drzwiami i oknami. Dlatego to, jak długo się trzymają rzęsy, jest tak ważne dla Twojego lash sukcesu.

 

Przedstawię Wam kilka top trików, aby aplikacja rzęs utrzymała się jak najdłużej!

Zoptymalizuj warunki w pomieszczeniu

Wilgotność powietrza, odpowiednia temperatura oraz czystość powietrza odgrywają bardzo ważną role w tym jak klej “pracuje”, czyli jak zwiąże się z każdą pojedynczą rzęsą.

 

Chemikalia w powietrzu nigdy nie były dobre, istotnie wpływają one na wiązanie kleju. Jeśli w okolicy twojego stanowiska pracy znajdują się inne stylistki warto zainwestować w oczyszczacz powietrza.

Różne kleje pracują w różnych warunkach wilgotności oraz temperatury. Dla kleju Gold optymalne warunki to 19-26 st. C oraz wilgotność 45%-70%, dla kleju Rush 19-25 st. C oraz wilgotność 37%-65%, dla kleju Carbon 22-25 st. C oraz  wilgotność 40%-55%, dla kleju TNLC to odpowiednio 19-23 st. C oraz wilgotność  45%-65% i wreszcie dla kleju Classique 19-23 st. C oraz przy wilgotność 10% -55%.

przedłużanie rzęs blog

Czystość!

Kleje uwielbiają czyste rzęsy. Jakikolwiek kurz lub pozostałości tuszu to blokada dla dobrego wiązania kleju pomiędzy rzęsą naturalna a sztuczną. Skutkuje to krótką trwałością aplikacji.

Używaj Cleanera z serii Taida Niklas Lash Collections, aby przygotować rzęsy przed każdą aplikacją oraz przed uzupełnieniem. Upewnij się, że prawidłowo oczyściłaś powiekę oraz przestrzeń pomiędzy rzęsami. 

Spłucz rzęsy wodą lub solą fizjologiczną, wklep (ale nie trzyj) ręcznik, aby osuszyć rzęsy (nie zbyt mocno) – klej lubi nawilżone rzęsy, ułatwia to szybsze jego wiązanie.

primer do rżęs

Primer: tak czy nie?

Primer ma swoje miejsce przy przedłużaniu rzęs jednak w 90% nie jest potrzebny. Primer zawiera alkohol, wysusza naturalną rzęsę. Jeśli rzęsy będą za suche, klej będzie miał problem ze związaniem jej.

Zazwyczaj Cleaner i spłukanie go woda lub solą fizjologiczną jest wszystkim co trzeba zrobić, aby przygotować rzęsy do aplikacji.

Używaj Primera tylko dla tych klientek, które maja problemy z utrzymaniem się rzęs. 

Klej

Używanie za dużej ilości może być bardziej szkodliwe, niż użycie za małej ilości kleju. Idealna ilość kleju to cienka warstwa pokryta na wys. 2-3 mm dla aplikacji klasycznej (1:1) lub 1 mm dla objętościowej. Maleńka kropla powinna być widoczna na samym końcu kępki, jeśli jednak widzisz grudkę masz nadal za dużo kleju. Nie próbuj jej ocierać o podstawkę do kleju lub płatek, który jest umieszczony pod powieką, spowoduje to, że wiązanie kleju nie będzie wystarczająco dobre.

Klej do rzęs
pęseta do przedłużania rzęs

Najpierw izoluj potem nakładaj!

Nasze kleje należą do klejów szybko wiążących, dlatego aby aplikacja była jak najtrwalsza, zalecamy najpierw odseparować rzęsy, a następnie przyklejać zamoczoną w kleju kępkę.

Wybierz właściwe wiązanie!

Naturalne rzęsy są różne. Jedne są proste, inne są kręcone. Jedne układają się ładnie, inne znów rosną w różnych kierunkach. Każda aplikacją musi być traktowana indywidualnie. Popularne typy wiązania to: od dołu, z boku oraz od góry. Podejście do każdej rzęsy pod odpowiednim kątem umożliwia Ci łatwiejszy dostęp. Jeśli klientka ma ekstremalnie kręcone rzęs, nie będziesz próbować przyklejać jej od góry, ponieważ będziesz walczyć nadal ze skrętem. Rozwiązaniem będzie podejście tej rzęsy od spodu, dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad jej kierunkiem. Upewnij się tylko, że podstawa kępki jest dobrze przyklejona do naturalnych rzęs.

Zachowując powyższe wytyczne aplikacja Twojej klientki powinna utrzymać się na poziomie 30% po 3-4 tygodniach. Biorąc również pod uwagę, że pracujemy na świeżych produktach. Jeśli jednak rzęsy się sypią, warto jest dopytać klientki, czy ma może ostatnio stresujący czas w życiu bądź problemy z hormonami.

W takich przypadkach warto jest poinformować, iż aplikacja może utrzymywać się krócej. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał Wasze wątpliwości na temat trwałych aplikacji.

One thought on “Tricki na trwałą aplikację rzęs

  1. Izabela pisze:

    Ja zawsze ocieram o podstawkę chociażby dlatego że nigdy dokładnie nie nabierze się kleju na kępke , zawsze tak robię a klientki noszą rzęsy do trzech tygodni, nie można określić nigdy czy klientka będzie mieć aplikację trzy czy cztery tygodnie bo każda aplikacja jest inna! Gęsty volume u klientki może się trzymać do czterech tygodni ale na pewno nie lżejsza aplikacja. Poza tym kleje, pracuję na jednym i szybko wiążącym i nie prawdą jest że wpierw separacja potem klej, wszystko zależy od wprawy stylistyki, może osoba która się uczy powinna taką kolej stosować przy zakładaniu rzęs.

Comments are closed.