W naszym „rzęsowym” biznesie bardzo ważne są nowe Klientki, kiedy to wykonujemy pełną aplikację rzęs. Warto jednak skupić się też na tym, aby nasze nowe Klientki stały się stałymi, regularnie odwiedzając nas w celu dopełnienia rzęs. Poniżej podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami na ten temat.

Sukces to rozwój. A rozwój zapewnią nam między innymi stałe, lojalne Klientki, które chętnie będą do nas wracać na kolejne aplikacje.

Utrzymujcie kontakt z Klientem

Świetnym sposobem utrzymania relacji jest zajrzenie do naszego kalendarza, 2-3 tygodnie wstecz, po to aby skontaktować się z Klientkami, które w ostatnim czasie miały wykonywaną aplikację i zapytać je jak trzymają się rzęsy i czy są zadowolone. Możecie zrobić to telefonicznie, napisać sms-a, czy też wysłać wiadomość na Facebooku. Okazanie zainteresowania będzie bardzo miłym gestem, który jednocześnie umocni relacje z Klientką. Jeżeli Wasza baza jest naprawdę spora, warto rozważyć platformę do email marketingu, dzięki której w łatwy, szybki i automatyczny sposób będziecie mogły wysłać taką wiadomość do wielu Klientek na raz. Dodatkowo, taka wiadomość może być spersonalizowana, przygotowana w profesjonalny sposób i atrakcyjna wizualnie.

Bądźcie widoczne – wyróżniajcie się 

Na rynku pojawia się co raz więcej ofert przedłużania rzęs, dlatego tym bardziej warto znaleźć sposób na wyróżnienie się i zachęcenie innych kobiet do korzystania z naszej oferty. Takim wyróżniającym się elementem może być promowanie faktu, iż naturalne rzęsy nie są osłabione poprzez przedłużanie wykonane u nas, może to być także jakość używanych przez Was produktów, a co za tym idzie trwałość. Stwórzcie wyróżniający Was element, hasło, które dadzą Wam przewagę.

Walczcie o Klienta

Jeśli minęło już 5-6 tygodni od ostatniej aplikacji, możecie również zainicjować kontakt i zachęcić Klientkę do kolejnej wizyty. Możecie także zaoferować zniżkę na aplikację lub jakiś mały prezent. Być może Klientka waha się co do kolejnej aplikacji i wówczas taki kontakt z naszej strony może przynieść dobry, długotrwały dla nas efekt.

przedłużanie rzęs blog

Umawiaj się na kolejną wizytę, zanim Klientka wyjdzie z Twojego gabinetu

Dlaczego? Dlatego, że nasza Klientka będzie miała wówczas z tyłu głowy myśl, że danego dnia ma zapisaną u nas kolejną aplikację – nie zapomni o tym, aby się na nią umówić, a Ty będziesz miała pewność, że nie będzie szukała „na szybko” wizyty u kogoś innego. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani – organizacja i planowanie wprzód jest dobrym sposobem na kontrolę naszego czasu i kalendarza, a także naszych Klientek.

Jasne i stanowcze warunki

Nie ułatwiajcie Klientkom korzystania z usług innych salonów. Bądźcie stanowcze w tym co oferujecie i na jakich warunkach. Nie odpowiadajmy za jakość i wykonanie innych kosmetyczek – nie zawsze może być ono wykonane poprawnie. Odpowiadajmy za swoją pracę. Jeśli nasze Klientki będą miały świadomość tego, że nie dopełniamy rzęs po wykonaniu ich gdzieś indziej, na innych produktach, będą one korzystały tylko z naszych usług o wiele chętniej. Oczywiście w drodze wyjątku możecie zaoferować „naprawę” nie do końca udanej aplikacji, wykonanej nie u nas, lecz jasno stawiajcie warunki z tym związane.

Wracając do produktów – stawiajcie na jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Znajdźcie firmę, której produkty będą najlepsze. Zapewnią one stałość efektu i zadowolenie klientek. Nie eksperymentujcie z różnymi produktami, których nie jesteście pewne. Efekt aplikacji może okazać się nietrwały, a to jedna z najgorszych rzeczy jakie mogą przytrafić się nam oraz naszym Klientkom. Klikając w przycisk niżej możecie zamówić produkty jakości premium oferowane przeze nas —> Tadia Niklas Lash Collections

Czytajcie recenzje

Nasz praca będzie oceniana – pojawiać się będą zarówno dobre, jak i złe recenzje. Czytajcie wszystkie opinie jakie otrzymujecie i wyciągajcie z nich wnioski – odnoście się do tych gorszych i szukajcie w nich miejsca na poprawę. Dzięki temu Wasze aplikacje i relacje z Klientkami będą stawały się lepsze. Jeśli tracicie Klientkę, zazwyczaj jest ku temu przyczyna – być może komuś nie odpowiadają lub nie podobają się przedłużane rzęsy (w co ciężko uwierzyć! 🙂 )Ważne jest, aby spojrzeć na daną sytuację z perspektywy Klienta i odpowiednio się do niej odnieść.

Nagradzajcie lojalność 

Zniżki, darmowe aplikacje, prezenty – chyba każda z nas to uwielbia. Ciekawym i efektywnym pomysłem może okazać się oferowanie co którejś aplikacji jako darmową albo ze zniżką, np. z okazji urodzin (o ile mamy taki dostęp). Możecie też zachęcać otrzymaniem produktu gratis, tutaj może sprawdzić się szampon do rzęs.

W naszym salonie na Święta Bożego Narodzenia gościła marmolada własnej roboty.

Rozwijajcie swoje umiejętności

Bierzcie udział w tylu szkoleniach, w ilu macie możliwość i rozwijajcie się w zakresie aplikacji rzęs – wyjdzie Wam to tylko na dobre i przyczyni się do jakości wykonywanych aplikacji. Sprawdzajcie regularnie, czy w Waszej okolicy nie ma szkoleń, w których możecie wziąć udział. Dodatkowo, szukajcie też inspiracji online.

Jeśli skupicie się na opisanych przeze mnie powyżej punktach, relacje z Waszymi Klientkami, a także oferowane przez Was aplikacje będą na najwyższym poziomie. Dzięki temu, Wy będziecie dumne z Waszej pracy, a nasze Klientki będą naszą najlepszą reklamą i będą co rano budziły się piękne – z pięknymi rzęsami naszej marki.

Podobne wpisy