Jeśli to czytasz to prawdopodobnie zastanawiasz się czy masz predyspozycje do bycia perfekcyjną stylistką, bądź chcesz sprawdzić czy takie cechy posiadasz. Długo myślałam jakie wartości powinna reprezentować stylistka perfekcyjna- o to krótkie zestawienie:

  1. Cierpliwość – to pierwsza cecha, która jest niezbędna w pracy. Różne rodzaje rzęs, warunki, różne klientki, dokładność w aplikowaniu rzęs, wymagają od stylistki dużych pokładów cierpliwości. 
  1. Wytrwałość – wiąże się mocno z poprzednią wartością, jednak pamiętajmy, że wykonanie poprawnej aplikacji to nie maraton, to proces długodystansowy, zarówno pierwsze rzęsy jak i ostatnie powinny być wyklejone z taka sama starannością.
  1. Delikatność – aplikacja rzęs wymaga niezwykłej delikatności, zabieg obejmuje okolice oka, każda klientka jest inna i ma inny próg bólowy, dlatego perfekcyjna stylistka zawsze wykonuje swoją prace w taki sposób by nie powodować dyskomfortu i zapewnić przyjemną atmosferę relaksu.
  1. Dobra organizacja – podczas samego zabiegu, ale dobra organizacja to także umawianie wizyt, kontakt z klientkami, przedstawicielami, tworzenie listy zamówień towaru itp., ogólnie dobre zarządzanie własnym czasem.
  1. Punktualność– to cecha, która jest istotna w każdej pracy, dotyczy zarówno rozpoczynania dnia, a także w przypadku tego charakteru pracy, rozpoczynania i kończenia kolejnych wizyt o ustalony czasie.
  1. Empatia– bliski kontakt z ludźmi podczas wizyty często owocuje rozmowami na różne tematy, regularne wizyty zacieśniają więzi, czasem klientki chcą po prostu leżąc zrelaksować się. Umiejętność wczuwania się w stan wewnętrzny drugiej osoby pozwala na zapewnienie komfortowych warunków zabiegu. . Mam tutaj na myśli również zapewnienie spokoju w gabinecie zabiegowym, niewskazana jest głośna muzyka, odbieranie prywatnych telefonów, gwałtowne i głośne ruchy w obecności klientki, która przez większość czasu ma zamknięte oczy i czuje się bezbronna.
  1. Asertywność – to bardzo ważna wartość, z definicji to umiejętność otwartego  i jednoznacznego wyrażania swoich potrzeb, uczuć i opinii. Oczywiście z taktem i empatia, jednak zdecydowanie.
  1. Samodyscyplina – wiele stylistek nie ma nad sobą zwierzchnika, czy przełożonego, wiele kobiet jest same sobie szefem, łatwo w takiej sytuacji stracić samokontrole, co może się odbić na jakości czy trwałości wykonanych aplikacji, dlatego samodyscyplina jest niesamowicie ważna.
  1. Rozwój– nieustanne dążenie do polepszania swojego warsztatu, uczęszczanie na szkolenia, a także rozwój osobisty to ważna cecha u stylistki perfekcjonistki.
  1. Poczucie estetyki – bardzo ważna cecha w branży beauty, równie pożądana w świecie stylizacji rzęs. Odpowiednie dopasowanie stylizacji do kondycji rzęs, kształtu oka oraz oczekiwań klienta to bardzo trudne zadanie.

Poczucie piękna, stworzenie dobrej atmosfery, mocny warsztat oraz rozwój  to przepis na zostanie perfekcyjną stylistką. Jednak nie musimy być posiadaczkami wszystkich tych cech, najważniejsze to zdać sobie sprawę co jest naszą słabą stroną i dążyć do samodoskonalenia! 

 

Autor: Kamila Fischer, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Bydgoszcz

Podobne wpisy