Każda stylistka wie jak ważną role spełnia higiena oczu.

  Na naszym blogu można znaleźć artykuł poświęcony właśnie tematyce higieny oczu i jej zdrowotnych aspektów, jednak dla stylistki jest to nie tylko kwestia zdrowia, ale też prawidłowego przygotowania rzęs do aplikacji. Bez odpowiedniego przygotowania rzęsy i oczyszczenia jej z resztek makijażu czy zanieczyszczeń środowiska aplikacja nie będzie aplikacją trwałą, a przecież na tym nam zależy.

   Jak prawidłowo oczyścić rzęsy? Używając do tego specjalnie przeznaczonych szamponów, które możemy dostać min. w sklepie marki Taida Niklas Lash Collections.

  Szampon ma dodatkowo pojemnik pianotwórczy, dzięki któremu powstała piana nie dostaje się do oka klientki i nie sprawia dyskomfortu.
Jak nakładamy szampon? Wszystko zależy od preferencji stylistki. Można użyć do tego specjalnych pędzelków lub zwykłych aplikatorów welurowych- ja osobiście jestem zwolenniczka aplikatorów welurowych, ponieważ każdy z nich po użyciu wyrzucam i mam pewność zachowanej higieny. Lash brush co prawda myjemy i dezynfekujemy po każdej klientce jednak uważam, że produkty jednorazowe dają większe bezpieczeństwo dla moich klientek a to jest dla mnie najważniejsze.
  Szampon wypłukujemy wodą destylowaną lub ciepłą wodą. Nie stosujemy do tego soli fizjologicznej ponieważ zostawia ona osad, który wchodzi w łuskę włosa a to powoduje gorszą retencje dla kleju. Tak oczyszczone rzęsy możemy poddać dalszemu przygotowaniu.

  Jak widać stylistka nie może obejść się bez szamponu, jeżeli chce aby klientka długo cieszyła się piękną aplikacją rzęs.

   A czy Ty stosujesz u siebie w salonie szampon do rzęs? Jeżeli nie to spróbuj, a zauważysz różnice w aplikacji przy powrocie klientki na dopełnienie. 

 

 

 

Autor: Aleksandra Gwizdka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Łódź

Podobne wpisy

Dodaj komentarz