Każda stylistka wie, jak ważną role spełnia higiena oczu. Powinna również edukować w tym zakresie swoje klientki. 

 Na naszym blogu można znaleźć artykuł poświęcony tematyce higieny oczu i jej zdrowotnych aspektów, jednak dla stylistki jest to nie tylko kwestia zdrowia. Bez odpowiedniego przygotowania rzęsy i oczyszczenia jej z resztek makijażu, brudu czy kurzu aplikacja nie będzie trwała, a przecież na tym głównie nam zależy.

Jak prawidłowo oczyścić rzęsy? Używając do tego specjalnie przeznaczonych szamponów. W ofercie naszego sklepu jest to jeden z najlepiej sprzedających się produktów.

Szampon ma dodatkowo pojemnik pianotwórczy, dzięki któremu powstała piana nie dostaje się do oka klientki i nie sprawia dyskomfortu oraz nie wywołuje podrażnienia.

Jak nakładamy szampon? Wszystko zależy od preferencji stylistki. Można użyć do tego specjalnych pędzelków lub zwykłych aplikatorów welurowych. Ja osobiście jestem zwolenniczka aplikatorów welurowych, ponieważ każdy z nich po użyciu wyrzucam i mam pewność zachowanej higieny. Lash brush co prawda myjemy i dezynfekujemy po każdej klientce, jednak uważam, że produkty jednorazowe dają większe bezpieczeństwo dla moich klientek a to jest dla mnie najważniejsze.
Szampon wypłukujemy wodą destylowaną lub ciepłą wodą. Nie stosujemy do tego soli fizjologicznej ponieważ zostawia ona osad, który wchodzi w łuskę włosa, a to z kolei powoduje gorszą retencje dla kleju. Tak oczyszczone rzęsy możemy poddać dalszej procedurze.

 

Jak widać stylistka nie może obejść się bez szamponu jeżeli chce, aby klientka długo cieszyła się piękną aplikacją rzęs.

 A czy Ty stosujesz u siebie w salonie szampon do rzęs? Jeżeli nie to spróbuj, a zauważysz różnice w aplikacji przy powrocie klientki na dopełnienie. 

 

 

 

Autor: Aleksandra Gwizdka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Łódź

Podobne wpisy