Należy zwrócić uwagę na fakt, iż każde przedsiębiorstwo musi rozliczać się z instytucją ZUS. W sieci jest wiele programów, jednakże najpopularniejszy to PŁATNIK umożliwia płatnikom składek tworzenie, weryfikację i wysyłanie do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych. Główną zaletą jest to, że program jest bezpłatny, a jego funkcje to między innymi : autoaktualizacja, synchronizacja i weryfikacja danych z bazą ZUS, tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, podpowiedzi podczas wypełniania dokumentów, import danych z systemów kadrowo-płacowych, przesyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS, automatyczne tworzenie informacji miesięcznych i rocznych dla ubezpieczonego.
   Kolejnymi programami dbającymi o dokumentacje oraz bezpieczeństwo w sieci wyróżniają się swoja jakością, funkcjonalnością oraz ceną trzy programy : wellnet, beautysalon24 oraz igabinet. Można również wypróbować wersje demo i samemu zadecydować przed zakupem, który program jest dla nas bardziej przejrzysty w korzystaniu. Nie można pominąć kwestii, że te trzy programy idealnie sprawdzają się do prowadzanie gabinetu kosmetycznego i posiadają większość najważniejszych funkcji w jednym.
Warto się na chwilę zatrzymać przy jednym z nich np. beautysalon24 i opisać szerzej możliwości oraz poszczególnie funkcjonalność:
terminarzu rezerwacji – jedną z najistotniejszych funkcji programu BeautySalon24, stanowiącego profesjonalny program do prowadzenia salonu kosmetycznego czy
fryzjerskiego, jest przejrzysty terminarz, który umożliwia natychmiastowe umawianie klientów na wizyty. Starannie zaprojektowane funkcje dają możliwość tworzenia, edytowania, a także nadawania etykiet rezerwacjom w sposób niezwykle wygodny oraz intuicyjny. Co więcej, czas potrzebny na wykonanie zabiegów obliczany jest automatycznie, a wszystko po to, aby możliwie jak najlepiej usprawnić pracę użytkowników.
wystawiania rachunków oraz prowadzenia dokumentacji – program BeautySalon24 jako innowacyjne oprogramowanie do obsługi salonu kosmetycznego został
wyposażony w moduł odpowiedzialny za wystawianie rachunków za sprzedane towary i usługi, a także w opcje umożliwiające prowadzenie dokumentacji dotyczącej klientów.
eksport danych – system do zarządzania salonem kosmetycznym BeautySalon24 daje również użytkownikom możliwość swobodnego i bezpiecznego eksportowania
danych do różnego rodzaju plików, np.: pdf, arkusz excel, pliki tekstowe. Dane, które zostaną wygenerowane można zapisać na komputerze w jednym z wyżej wymienionych formatów, można również bez problemu przenieść je na dysk przenośny lub przesłać drogą elektroniczną.
powiadomienia sms oraz e-mail – zarówno powiadomienia SMS, jak i wiadomości elektroniczne stanowią nowoczesną i coraz bardziej popularną formę kontaktu z klientem. Program BeautySalon24 jako profesjonalne oprogramowanie dla salonu kosmetycznego, umożliwia wysyłanie takich wiadomości. Nie muszą jednak one kojarzyć się wyłącznie z powiadomieniami o wykonanej rezerwacji. Użytkownicy programu mogą udostępniać również informacje o charakterze marketingowym, a nawet zachęcać klientów do zapoznania się z najnowszą ofertą salonu.
bezpieczeństwo danych – skonstruowany system zarządzania profilami uprawnień pozwala tworzyć grupy użytkowników z określonymi prawami do funkcjonalności w programie.
  Stworzone w ten sposób profile jasno określają zadania, które powinien wykonywać użytkownik i chronią system przed niechcianymi zmianami. Osoby nieuprawnione nie będą mogły na przykład wygenerować raportów, wprowadzać zmian w konfiguracji i tym podobnych. Programy bardzo ułatwiają nam prowadzenie działalności gospodarczej zajmującą się dokładnie prowadzeniem gabinetu kosmetycznego mniejszego czy większego, jednakże jest jeden problem – finanse.
   Nie wszystkich stać na kupno kilku pomocy, jednakże można wykazać się kreatywnością i samemu wykorzystać kilka programów znajdujących się zupełnie darmowo na komputerze między innymi mowa o: word, excel, power point etc. Word ma szeroki zakres tworzenia tabeli, funkcji co może ułatwić nam stworzenie samodzielnie np. tabelek, grafików, zakresu obowiązków, wydatków czy też karty klienta, która zawierać może wszystkie potrzebne nam informacje takie jak: wiek, imie nazwisko, zabiegi, daty wizyt etc.

Autor: Monika Matuszewska Instruktor Taida Niklas Lash Collections Poznań

Podobne wpisy