Zawód stylistki rzęs, w ostatnim czasie, stał się bardzo popularny, szczególnie wśród młodych kobiet. Jest to jeden z najczęściej wybieranych profesji w roku 2018/2019. Nie każdy wie, że wymaga on wykazania się niezwykłą cierpliwością, precyzją, wprawą, zaangażowaniem, a przede wszystkim sprawnym wzrokiem. 
   Pewnie nie raz słyszałaś o czymś takim jak „prawidłowy odstęp od powieki”, na szkoleniach temat ten, dość często jest poruszany i omawiany, tylko dlatego, że jest kwestią problematyczną niejednej stylistki. Prawidłowy odstęp przyklejenia rzęsy syntetycznej do naturalnej, a tym samym do powieki wynosi od 0.3 – 0.5 mm. Dzięki takiej odległości nasza praca będzie spójna, a odrost nie będzie widoczny. Ale przecież nie mamy linijki w oczach, więc jak sobie radzić w tej sytuacji? 
   Przede wszystkim… 
➡️ Zwróć uwagę na odległość w jakiej siedzisz od łóżka. Przysuń się maksymalnie blisko do głowy klientki, tak by widzieć rzęsę od nasady, aż po sam koniec.
➡️Jeśli wciąż masz problem, poproś klientkę, by przysunęła się w Twoja stronę, a brodę uniosła delikatnie ku górze. Możesz manewrować głową na lewo i prawo tak, by ułatwić sobie dostęp do każdej rzęsy.
➡️Natomiast, jeśli nasza klientka ma głęboko osadzone oczy, a przy tym opadającą powiekę zrób „lifting taśma” – doskonale odsłoni to, czego nie widać. Pamiętaj tylko, by zachować przy tym szczególną uwagę i nie uchylić powieki, gdyż może dojść do podrażnienia nabłonka oka, a tym samym zaczerwienienia.
   Zachowanie prawidłowego odstępu jest ważne przy każdej przedłużonej rzęsie, jeśli zdecydujemy się na odstęp 0,5mm, taką samą odległość musimy zachować na całej linii powiek. 
   Jak poradzimy sobie w tej sytuacji? Ja osobiście preferuje banalny, choć skuteczny sposób. 
➡️ Sięgam po linijkę/ekierkę etc. Wymierzam odległość 0,5mm.
➡️ Przykładam czubek pesety na której zaznaczam markerem daną odległość i voilà! Podręczna linijka narzędziem mojej pracy. Teraz wystarczy tylko przyłożyć czubek do linii rzęs i odległość nie sprawi nam najmniejszego problemu. 
   Czym więc jest, prawidłowy odstęp od powieki?
Nieodłączny element perfekcyjnej linii, jeden z aspektów idealnej stylizacji, dzięki czemu aplikacja długo wygląda dobrze, a klientka cieszy się komfortem noszenia. 

 

Autor: Anna Malczyk Instruktor Taida Niklas Lash Collections Ciechanów

Podobne wpisy