Kobiety uwielbiają wizyty w salonach piękności, gdyż dzięki nim czują się zadbane i zrelaksowane. Zabieg stylizacji rzęs występuje obecnie w większości gabinetów kosmetycznych, ale oprócz tego coraz częściej spotykane są na rynku salony, które zajmują się stricte tą dziedziną kosmetyki. Właścicielki LASH ROOM’ów konkurują między sobą i prześcigają się w ofertach, aby móc sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym klientek. Co w takim zabiegu jest najważniejsze? Co sprawia, że kobiety z chęcią udają się do stylistki, a następnie wracają w ulubione miejsce?

Atmosfera i pierwsze wrażenie

Z całą pewnością liczy się nie tylko efekt końcowy, ale ważna jest towarzysząca temu otoczka. Chodzi tu przede wszystkim o miło spędzony czas oraz klimat sprzyjający zrelaksowaniu się podczas zabiegu w LASH ROOM’ie. Co zrobić, aby zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs upłynął w przyjemnej atmosferze, a klientka wychodziła od nas nie tylko piękna, ale także odprężona? Poniżej przedstawiam punkty, które są tego doskonałym podsumowaniem. 

 

 

 

1. Aranżacja wnętrza gabinetu kosmetycznego – klientka wchodząc do naszego gabinetu jako pierwsze widzi otaczające ją wnętrze. Zadbajmy więc o to, aby było czyste i schludne. Oprócz tego ważnym aspektem jest oświetlenie. Najlepiej jak lokal w którym pracujemy jest jasny, wystawiony na ekspozycję dziennego światła. Niech nasz salonik będzie przytulnym miejscem, surowe i zimne wnętrza nie wywierają pozytywnego wrażenia.

2. Spełnienie potrzeb klientki – zabieg wymaga czasu, więc zawsze przed, poinformujmy Panią o możliwości skorzystania z toalety, gdyż później, podczas gdy oczy są zaklejone ta czynność jest znacznie utrudniona.

3. Nieraz zdarza się, że zabieg się przedłuża i zanim skończymy kleić jedną klientkę już pojawia się następna, miejmy to na uwadze i wówczas poprośmy Panią o zaczekanie w wyznaczonym do tego miejscu, ewentualnie zaproponujmy coś do picia.

4. Mini biblioteczka branżowa – mile widziana jest świeża prasa bądź czasopisma branżowe. Oprócz tego możemy mieć stworzony przez siebie ”katalog” ze zdjęciami rożnych stylizacji w ten sposób klientka, która korzysta z zabiegu po raz pierwszy, już na początku będzie miała orientację na temat poszczególnych metod. 

5. Dodatki czyniące wnętrze przytulnym – wspaniałym dodatkiem w naszym LASH ROOM’ie będą świeże kwiaty, jak również świeczki zapachowe umiejscowione na ozdobnym świeczniku. Pamiętajmy jednak o tym, że ich zapach nie może zbyt intensywny i duszący, gdyż zyskamy efekt odwroty. Klientkę rozboli głowa i zacznie kaszleć bądź może wystąpić reakcja alergiczna. 

6. Temperatura pomieszczenia – kolejnym ważnym punktem jest zapewnienie odpowiednich warunków do zabiegu. W zależności od pory roku zatroszczmy się o to, aby wizyta u nas kojarzyła się z czymś przyjemnym. Zimą nie pracujmy przy zakręconym grzejniku, dodatkowo zawsze miejmy do dyspozycji ciepły kocyk. Latem natomiast przyda się klimatyzacja bądź wentylator, który ochłodzi powietrze.

7. Stworzenie atmosfery sprzyjającej odprężeniu – żeby zabieg stylizacji rzęs był jeszcze bardziej przyjemny włączmy spokojną bądź relaksującą muzykę.

8. Unikanie gwałtownych przerywników podczas zabiegu – pamiętajmy również o tym, żeby sygnał naszego telefonu nie był zbyt głośny bądź agresywny. Najgorsze, co może się stać to gdy klientka się zdrzemnie, a taki odgłos bardzo ją wystraszy. Może się zdarzyć, że nieświadomie zerwie się z fotela kosmetycznego, przez co można zrobić jej krzywdę. Uważajmy na to, aby nie dopuścić do takiej sytuacji.

9. Umiejętność słuchania i swobodnego prowadzenia rozmowy – jeśli klientka nie lubi leżeć w milczeniu, aby umilić jej czas zajmijmy ją rozmową. Praca stylistki rzęs polega nie tylko na perfekcyjnym wykonaniu zabiegu, a dodatkowo mile jest widziane podejście psychologiczne, ponieważ wiele Pań przychodzi do nas najzwyczajniej w świecie po to, żeby się wygadać. Tutaj zwróćmy uwagę, czy rozmowa zbytnio nie wydłuży nam czasu pracy, gdyż wówczas powieki będą nieustannie mrugać, a to uniemożliwi nam precyzyjne wykonanie aplikacji. Klientkom mającym tendencje do zaczerwienionych oczu najlepiej zasugerować relaks przy muzyce bądź drzemkę, wówczas zmniejsza się ryzyko chemicznego podrażnienia rogówki.

10. Zapewnienie wygodnej pozycji podczas zabiegu – tak jak wspominałam na początku, zabieg stylizacji rzęs wymaga czasu, toteż bardzo ważne jest, aby klientka miała odpowiednie warunki do leżenia. Wygodne łózko i specjalnie wyprofilowana poduszka z pewnością przyczyni się większego komfortu.

11. Stworzenie dobrego wizerunku LASH ROOM’u – najistotniejszą rzeczą, którą zostawiam na sam koniec – jest pokazanie profesjonalizmu, przez co już na samym początku zyskujemy zaufanie klientki, która może być spokojna o efekt końcowy zabiegu 😉 Klientka musi widzieć, że ma do czynienia z profesjonalistką, która wie co robi. Oprócz doradzenia podczas wyboru stylizacji, starajmy się w jasny i rzeczowy sposób wyjaśnić, co mamy zamiar wykonać. Podczas doklejania rzęs uważajmy, aby klientka w trakcie zabiegu nie odczuwała dyskomfortu. Klientka będąc świadoma i poinformowana na temat tego, co robimy, z pewnością uniknie stresu, a to w dużej mierze przyczyni się do poczucia komfortu.

Autor: Julita Rajkowska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Białystok

Podobne wpisy