Stylizacja rzęs stała się bardzo powszechna. Rynek stoi dla stylistek otworem z różnymi nowościami i produktami. Rzęsy Mink, silk, flat czy włosie z norki syberyjskiej. Co wybrać? 

Rzęsy – bez nich nie byłoby stylizacji. Od nas- stylistek zależy jakich rzęs użyjemy. To my musimy odpowiednio dobrać je do klientki, do jej preferencji ale też urody czy budowy oka a nawet do rodzaju cery. 

Podział rzęs ze względu na rodzaj

  • Mink- rzęsy matowe, o chropowatej powierzchni, wykonane głównie z poliestru, barwnika.
  • Silk- rzęsy pokryte warstwą sylikonu, przez co błyszczą się, a ich powierzchnia jest śliska, wykonane głównie z poliestru, barwnika.
  • Flat- rzęsy płaskie stosowane do stylizacji metodą 1:1, aby sprawić wrażenie, że rzęs jest więcej bez nadmiernego obciążania rzęs naturalnych, wykonane głównie z poliestru, barwnika.
  • Norka- rzęsa pozyskiwana z futra norek syberyjskich w procesie wyczesywania. Skręt pozyskiwany jest poprzez trwałą ondulację włosa.

Rzęsy Mink czy Silk – co lepsze?

Rzęsy Mink można stosować do każdego rodzaju cery klientki. Są one wyglądem bardzo zbliżone do rzęsy naturalnej. W przeciwieństwie do rzęs typu Silk zauważymy lepszą przyczepność rzęsy podczas aplikacji. Jest to spowodowane jej chropowatą powierzchnią, przez co klej lepiej wiąże- ułatwia i przyśpiesza to pracę.

Rzęsy Silk nie nadają się do cery tłustej, ponieważ gorsze wiązanie plus nadmiar sebum z powiek równa się gorsza trwałość aplikacji. Rzęsa może ślizgać się przy próbie doklejania, będziemy musiały pracować w większym skupieniu, aplikacja może trwać nieco dłużej, dodatkowo może zajść potrzeba użycia np. PRIMERA.

Rozwiązanie dla fanki błyszczącego efektu

Rzęsy Silk należy zaaplikować na dolny rząd rzęs (klientka przeglądając się w lustrze będzie widziała pożądany błysk), a na górny rząd- rzęsy typu Mink. Będą one tworzyły barierę dla dolnego rzędu, a aplikacja nie powinna stracić na trwałości.

Rzęsy typu Flat wykorzystujemy jedynie do metody 1:1, niestety przy metodach objętościowych nie uzyskamy prawidłowej nóżki w kępce, którą tworzymy.

Rzęsy z norek – czy warto?

Rzęsy z norek wzbudzają wiele kontrowersji. Pozyskiwane są z naturalnego futra z norek. Nie będę omawiała norm moralnych w tym temacie, zajmę się kwestia techniczną.

Skręt tych rzęs pozyskujemy przez zabieg trwałej ondulacji. Zabieg ten przy dużej wilgotności jest odwracalny. Istnieje więc duże ryzyko, że rzęsy się wyprostują. Klientka musi wybitnie dbać o taką aplikację. Po każdym prysznicu konieczne jest dokładnie osuszenie rzęs, co może być uciążliwe w użytkowaniu. Z uwagi na to, że jest to futro, zaistnieć może reakcja alergiczna.

Rzęsy te nie mogą być idealnej grubości czy długości w paletce, więc każda rzęsa jest właściwie inna. Co nie pozwoli nam uzyskać idealnej linii czy przejść podczas modelowania oka.

Aplikacja na takim materiale jest dużo droższa. Wiele razy spotkałam się z tym, że stylistki wykorzystywały niewiedzę klientki lub same do końca nie były świadome i rzęsy Mink aplikowały jako rzęsy z norek.

 

 

 

Dziś, kiedy poznałyście podstawowe różnice możecie zauważyć czym charakteryzują się rzęsy dostępne na rynku i unikać podobnych błędów. Powodzenia w tworzeniu pięknych aplikacji.

Autor: Aleksandra Gwizdka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Łódź

Podobne wpisy