Jeśli zdecydowałaś się już zostać stylistką rzęs i jesteś właśnie przed kursem lub dopiero zastanawiasz się nad tym, albo już ukończyłaś pierwsze szkolenie, ale masz wciąż wątpliwości, jak się do tego przygotować i co Ci będzie potrzebne do wykonywania pięknych stylizacji – nie martw się, w tym artykule to omówimy.
Salon stylizacji rzęs szyty na miarę potrzeb stylistki i klientki
Po pierwsze potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mogła wykonywać pracę. Otwierając salon stylizacji rzęs musisz tu zadbać o komfort nie tylko klientki, ale i swój, a także o wygląd i funkcjonalność tego miejsca.
A więc zacznijmy od:
- Łóżko – kluczowa sprawa, tu klientka spędza najwięcej czasu, więc warto zadbać, aby było jak najwygodniejsze. Dodatkowo musi mieć regulowaną wysokość oraz łatwo się czyścić. Jeśli chcesz dojeżdżać do klientów, zwróć uwagę, aby było jak najporęczniejsze oraz lekkie. Klientki, które mają problemy z bólem kręgosłupa na pewno docenią dodatkowo położoną matę masującą lub podgrzewającą. Kocyk też jest zawsze mile widziany.
- Poduszka– moim zdaniem element obowiązkowy, aby uniknąć bólu głowy od ucisku. Można zastosować wiele modeli, zarówno specjalistycznych “poduszek stylistki rzęs”, jak i łatwo dostępnych “rogali” lub poduszek ortopedycznych.
- Oświetlenie– odgrywa bardzo ważną rolę dla zdrowia oczu stylistki i komfortu pracy, lampa musi dawać równomierne oświetlenie na twarz klientki, białym światłem, dobrze jeśli ma regulowane natężenie światła.
- Stacja pogody (higrometr)– ułatwi ci odpowiedni dobór kleju do aktualnych warunków w twoim miejscu pracy.
- Nawilżacz powietrza– gdyby jednak warunki nas zawiodły, a nie posiadamy kleju awaryjnego, nieoceniony okaże się nawilżacz powietrza, zwłaszcza zimą, kiedy powietrze jest bardzo suche.
- Krzesło– jeśli będziesz miała źle dobrane krzesło, bardzo szybko poczujesz tego skutki, może to prowadzić do długotrwałego i kosztownego leczenia, a więc tutaj nie ma mowy o oszczędzaniu. Ważne, aby miało regulowaną wysokość, dobrze sprawdzają się hokery tzw. siodła.
- Pomocnik kosmetyczny/szafka/kuferek– miejsce gdzie będziesz trzymać produkty do pracy.
Produkty i narzędzia, które niezbędne są do przedłużania rzęs:
- Pęsety – i to nie jedna, a dwie. Jedna do separacji, druga do przyklejania rzęs. Początkującym stylistkom lepiej sprawdzą się ciut cięższe, ze względu na brak wyczucia. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na styk, dodatkowo najlepiej je przetestować, ponieważ pęseta pęsecie nie równa.
- Klej – ten dobieramy do naszego tempa pracy oraz warunków, w jakich będziemy pracować. Warto zabezpieczyć się przed niespodziankami związanymi z warunkami w Twoim miejscu pracy kupując ich przynajmniej dwa rodzaje.
- Rzęsy – to będzie jeden z Twoich największych wydatków, jeśli nie jesteś przekonana do jednej marki, polecam na początek zamówić MIXY długości od różnych sprzedawców. Jeśli już masz upatrzoną ulubioną firmę, musisz pamiętać, aby mieć całą gamę długości (najlepiej 6-13mm) w przynajmniej trzech podstawowych skrętach ( B,C,D).
- Płatki pod oczy i taśmy – aby dobrze Ci się kleiło rzęsy jednocześnie nie podrażniając delikatnej skóry pod oczami i nie uszkadzając oka, bardzo ważna jest ich separacja. Najlepiej do tego sprawdzą się płatki hydrożelowe lub taśma piankowa, jeśli jest potrzeba również taśmy pomocnicze.
- Cleaner – produkt przeznaczony do przygotowania rzęs, czyli ich oczyszczenia i odtłuszczenia.
- Primer/speed up – produkt zwiększający przyczepność rzęs i przyspieszający wiązanie kleju.
- Mikropatyczki
- Szczoteczki – pamiętaj, że są to produkty jednorazowe i po zakończeniu aplikacji oddajemy ją klientce lub wyrzucamy.
- Środki do dezynfekcji – zawsze pamiętaj o higienie pracy i odpowiedniej dezynfekcji dłoni i pęset.
- Lash holder – nieoceniona pomoc, jaką jest podstawka pod rzęsy.
Tym sposobem skompletowałaś cała wyprawkę i możesz zacząć swoją przygodę ze stylizacją rzęs. Powodzenia!
Autor: Beata Gajewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lublin