Jednym z etapów w karierze zawodowej stylistki rzęs jest uczestnictwo w mistrzostwach. Jest to konkurs, w którym biorą udział zarówno początkujące, jak i zaawansowane stylistki. Kategorie dzielą się jeszcze na stopnie zaawansowania uczestniczek- junior, master oraz ekspert. Kryteria mogą się różnić w zależności od organizatora.

Mistrzostwa stylizacji rzęs online

 Zdobywanie podium lub wyróżnień jest awansem w świecie rzęs, dlatego stylistki bardzo ciężko pracują, aby ten awans zdobyć. Mistrzostwa stylizacji rzęs mogą odbywać się na całym świecie, ale i online. Wszystko wiąże się z kosztami – zwykle sporymi. Tańszym rozwiązaniem są oczywiście mistrzostwa online, ponieważ odchodzą nam koszty podróży oraz noclegu naszego i naszej modelki.
W mojej ocenie są one również łatwiejsza kategorią. Nie goni nas czas ani nie ma presji, gdy patrzymy jak z każdej strony otacza nas konkurencja. Jednak umiejętność robienia dobrych zdjęć jest zdecydowanie niezbędna.

 

Modelka dobrana do aplikacji i stylizacji

Do każdego konkursu trzeba się odpowiednio przygotować. Wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa.
Zaczynamy od tego, aby ustalić w jakich kategoriach bierzemy udział. Czy to będzie klasyka, lekkie objętości, mocne objętości, stylizacja męska czy może Art Lash? Jeżeli już zdecydujesz, w której z kategorii czujesz się najlepiej (a może chcesz brać udział w każdej?), w pierwszej kolejności ułóż sobie w głowie wizję swojej sztuki, odpowiedniej stylizacji oraz modelowania, a następnie przystąp do doboru idealnej modelki.
Tak, tak… nie dobierasz modelowania i stylizacji do modelki tylko odwrotnie. Zupełnie inaczej, niż w komercyjnym przedłużaniu rzęs. Wtedy dobieramy aplikacje indywidualnie do klientki.

Dobre przygotowanie szansą na wygraną

Kiedy dojdziesz do tego momentu następuje czas na przygotowanie kuferka, który zabierzesz ze sobą na mistrzostwa.
Pomyśl dokładnie co zamierzasz ze sobą zabrać, co będzie Ci niezbędne i co może się ewentualnie przydać. Musisz być przygotowana na wszystko, ponieważ koleżanki, które są twoją konkurencją najprawdopodobniej Ci nie pomogą. Same wydały sporo pieniędzy, aby tu być oraz przeszły zapewne wiele szkoleń, więc na ich życzliwość proszę nie licz. Sama się z tym spotkałam, wiem co mówię ☺

Nie zmieniaj koncepcji tuż przed wykonywaniem stylizacji, bo to nie wróży niczego dobrego. Sama kiedyś tak zrobiłam, ponieważ zasugerowałam się szkoleniem przedmistrzowskim dwa dni przed mistrzostwami stylizacji rzęs i wynikły z tego same problemy. Musisz pamiętać, że jest to rywalizacja i to większa, niż może Ci się wydawać. Tak, jak wspomniałam wyżej, jest to awans w naszym zawodzie. 

Najlepiej zrób sobie odpowiednią listę co trzeba zabrać i kolejno odhaczaj, gdy to spakujesz.
Przeczytaj uważnie regulamin, bo zasady oraz to, co musisz ze sobą zabrać mogą się różnić. Czasami nie ma potrzeby brać ze sobą np. koca czy lampy.

Lista akcesoriów i narzędzi, które mogą przydać się na mistrzostwach stylizacji rzęs

Przygotowałam dla Ciebie listę która może Ci pomóc:

1. Klej (zadbaj o to, żeby był świeży, abyś miała pewność, że jest w pełni sprawny. Zabezpiecz się najlepiej w klej wolniejszy i szybszy, ponieważ nigdy nie wiesz, na jakie warunki trafisz)
2. Szampon do rzęs
3. Cleaner
4. Primer
5. Speed up
6. Taśmy – w zależności, na jakich pracujesz (ja uwielbiam niebieską taśmę silikonową, w szczególności do liftingu powieki, używam też taśmy piankowej do podklejania dolnych rzęs)
7. Płatki hydrożelowe dla sędziów
8. Szczoteczki do rozczesywania rzęs dla Ciebie, ale i też dla sędziów
9. Kamień nefrytu lub szkło pod kle,j o ile na nim pracujesz
10. Pęsety
11. Aplikatory welurowe
12. Microbrush’e
13. Czepek jednorazowy
14. Nożyczki
15. Lusterko, abyś nie traciła czasu na wstawanie w celu kontroli pracy
16. Chusteczki higieniczne
17. Preparaty do dezynfekcji dłoni oraz narzędzi
18. Mazak do stworzenia mapy stylizacji
19. Rękawiczki, o ile w nich pracujesz, ale bez nich możesz stracić na ocenie higieny pracy/stanowiska
20. Kosmetyki do poprawy makijażu

21. UWAGA! Rzęsy. Tutaj musisz się przygotować perfekcyjnie. Brak jakiejś długości czy skrętu spowoduje znaczne zmniejszenie szans na Twoją wygraną.

Zabierz najlepiej kilka wariantów. Jeżeli znasz dobrze swoją modelkę to wiesz, jakich rzęs będziesz używać.
Najlepiej wyklej już sobie swoją paletkę wcześniej. Spakuj dwie paletki na wszelki wypadek jakby coś się miało zmienić albo zabrakło Ci miejsca na Twojej. Nie ważne, czy jest to prawdopodobne czy nie- bądź na to przygotowana 😛
Pamiętaj też na jaki kolor rzęs się decydujesz. Dowiedz się kto będzie sędziował i jakie ma preferencje, jeżeli trafisz w komisji na jurorki, które kochają brązy miej na uwadze to, że taka praca może być lepiej punktowana. W szczególności jeżeli Twoja modelka jest blondynką sugerowałabym zastosowanie u niej brązów.

22. Opcjonalnie lampa i koc. Tak jak wspomniałam wyżej nie zawsze jest to wymagane, choć zwykle lampę trzeba ze sobą zabierać

Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłam i o niczym nie zapomniałam.
Jeżeli w najbliższym czasie wybieracie się na takie wydarzenie, trzymam za Was mocno kciuki i życzę powodzenia.

Autor: Aleksandra Gwizdka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Łódź

Podobne wpisy