Problem łzawiących oczu podczas aplikacji jest uciążliwy zarówno dla stylistki, jak i klientki, u której powoduje dyskomfort. Przy obfitym zmoczeniu rzęs ciężko się pracuje, a klej pod wpływem dużej wilgoci ulega szokowi polimeryzacyjnemu, co ma duży związek z trwałością aplikacji. Co więc może zrobić stylistka, by zapobiec takiej sytuacji?
Oko wrażliwie na światło
Przyczyny mogą być różnorodne. Łzawienie podczas aplikacji rzęs dotyczy Pań, które mają wrażliwe oko i jego okolice. Nadwrażliwość ta w wielu przypadkach spowodowana jest sztucznym światłem lampy, którą stylistka doświetla miejscowo rzęsy. Przyklejając kawałek taśmy bezpośrednio na powiekę ograniczymy dostęp światła do oka.
Łzawienie oczu a błędy stylistki – jak się ich wystrzegać?
Kolejnym aspektem, który może powodować łzawienie w trakcie aplikacji rzęs jest niepoprawne podklejenie dolnych rzęs. Płatek/ taśma naniesiony zbyt blisko gałki ocznej może mechanicznie podrażniać.
W przypadku niedomykalności powieki klientki może dojść do chemicznego naruszenia gałki ocznej, ze względu na oparowość kleju. Przy tym problemie pomoże celowe przyklejenie jednej rzęsy do płatka lub taśmy separacyjnej, żeby domknąć i zabezpieczyć oko.
Jeśli wszystkie wymienione wyżej rozwiązania nie pomogły, problemem może okazać się sam w sobie płatek tzw. „kolagenowy”. Niektóre z Pań źle na niego reagują i wystarczy wymienić go na taśmę piankową, która jest neutralna dla oka.
Czasem przyczyna łzawienia nie jest możliwa do zdiagnozowania i stylistka musi radzić sobie doraźnie z wilgocią w okolicy oka. Dobrze sprawdzi się kawałek chusteczki, bądź wacika przyłożonego w wewnętrznym kąciku, uniemożliwiający łzom przemieszanie się do obszaru, w którym są aplikowane rzęsy.
Autor: Kamila Jarocka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Bydgoszcz/ Toruń