Zbliża się wyjątkowy czas w roku- czas świąt Bożego Narodzenia. Jednak zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu i przystąpimy do świętowania czeka nas masa pracy. Grafiki świąteczne zapełnione? To teraz czas start, grudzień ruszamy! Przecież każda z naszych klientek musi mieć piękne rzęsy na święta!

pastedGraphic.png

Oto 6 moich wskazówek jak przetrwać ten świąteczny maraton:

1. Rozplanuj swoją pracę z głową, mierz siły na zamiary.

Rozpisuj klientki mądrze, z góry zaplanuj ile czasu potrzebujesz na każdą z nich, tak aby nie robić sobie opóźnień – stresuje to zarówno Ciebie jak i klientki. 

Kalendarz pęka w szwach, a tu dzwoni zagubiona klientka z prośbą o wciśnięcie jej do świątecznego grafiku. Wiadomo, że godziny naszej pracy w okresie świątecznym mogą się wydłużyć w związku z czym jesteśmy w stanie przyjąć więcej klientek. Jeżeli czujesz że podołasz to ok!

 Pamiętaj tylko, aby mierzyć siły na zamiary – tak aby móc wstać z łóżka następnego dnia i nie robić nic kosztem swojego zdrowia 🙂

2. Bądź zorganizowana!

Porządek i dobra organizacja pracy i to także klucz do jej przyśpieszenia – aby pracowało nam się miło i przyjemnie zaopatrz się wcześniej w swoje produkty must have – np. ulubiony i sprawdzony klej oraz paletki rzęs. Pamiętaj żeby zamówić je w większej ilości, tak abyś nie stresowała się ewentualnymi brakami. 

Postaw na sprawdzone produkty! Z pewnością ułatwią Ci pracę i zapobiegną powstaniu ewentualnych nieprzyjemności (np. sypanie się rzęs przez użycie zbyt szybkiego kleju). 

Przed świątecznym maratonem polecam Ci zrobić zrobić małe porządki w swoim rzęsowym przyborniku – poukładaj rzęsy po kolei rozmiarami i skrętami. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na szukanie poszczególnych rozmiarów, będziesz bardziej zorganizowana i zaoszczędzisz sporo nerwów.

3. Przerwy 

Planowanie przerw w trakcie swojej pracy jest niezbędne! Planuj je mądrze, tak abyś miała szansę odpocząć. Nie da się także pracować cały dzień bez jedzenia – pamiętaj o śniadaniu, które zapewni Ci solidnego power-a na początek dnia. Czy wiesz, że ludzie którzy jedzą śniadania mają lepszy nastrój, są bardziej wypoczęci i mniej drażliwi? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Nie zapomnij także o przerwie na drugie śniadanie i obiad. Niezbędne jest również nawadnianie czyli picie wody. Pamiętaj – najedzona stylistka to nie tylko szczęśliwa stylistka, ale także bardziej efektywna!

4. Pamiętaj o stałych klientkach!

Okres przedświąteczny to gorący okres jeżeli chodzi o nasze grafiki, jednak nie możemy zapomnieć o naszych stałych klientkach! Większość i tak napewno zapisało się wcześniej. 

Aby później nie było stresu i paniki, sprawdź czy wszystkie Twoje stałe klientki napewno maja swój termin przedświąteczny, tak by każda miała piękne rzęsy na święta 🙂

5. Poproś aby Twoja klientka była chwilę przed czasem.

W łazience postaw szampon do mycia rzęs oraz ręczniczki do twarzy lub waciki kosmetyczne. Zaproponuj, aby przed wizytą sama umyła swoje rzęsy i okolicę oka, dzięki czemu nie będziesz traciła czasu na ogólny demakijaż oka.

 Poproś aby przybyła na wizytę punktualnie, wyciszyła swój telefon i zrelaksowała się. Dzięki temu będziesz mogła pracować w pełnym skupieniu, bez zbędnych opóźnień.

 

6. Sen 

Sen jest niezwykle ważny do naszego prawidłowego funkcjonowania więc nie bagatelizuj go w żadnym wypadku! Przyjęło się, że idealny czas na sen to 8 godzin. Natomiast każdy organizm potrzebuje innych godzin snu aby czuć się wypoczętym – jedna z nas będzie potrzebować 5h a druga 10h. 

Naukowcy udowodnili, że najdłuższym życiem i najlepszym zdrowiem cieszą się osoby, które śpią około 6,5-7,5h dziennie. Dla porównania żyrafa potrzebuje… tylko 2h! Nie bądź jak żyrafą, człowiek potrzebuje ZNACZNIE dłuższego snu! :)🦒

Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Ci przetrwać świąteczny maraton! 🙂 

Życzę Tobie oraz Twoim klientkom wesołych świąt!

Autor: Marta Grzanka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Szczecin

Podobne wpisy