Zanim przejdziemy do aplikacja rzęs, czy też innego zabiegu musimy przeprowadzić wywiad kosmetyczny. Jest to zebranie informacji na temat naszego klienta, jego stanu zdrowia, preferencji i innych informacji potrzebnych do wykonania zabiegu. Podczas wywiadu uzupełniamy kartę klienta lub możemy dać chwilę klientowi na samodzielne jej wypełnienie.

   Gotowe karty klienta możemy nabyć w sklepach internetowych lub stacjonarnych ze stylizacją rzęs lub stworzyć je samemu. Taka karta klienta powinna zawierać przed wszystkim imię i nazwisko, nr telefonu, maila. Pytanie o charakterystykę pracy może być także pomocne dlatego, że będzie wiadomo z czym na co dzień styka się nasz klient np. Pani pracująca w biurze będzie narażone na suche powietrze i promieniowaniem z komputera co może powodować zaczerwienienie oczu lub popękane naczynka w oczach, a z kolei np.  nauczycielki są narażone na stałe pylenie z kredy co również może podrażniać oczy itd. Będzie to dla nas pomocna informacja, gdy po aplikacji rzęs, zaczerwienione oczy nie będą wynikały z naszej winy. W karcie powinna zawrzeć się klauzula informacyjna na temat zabiegu i zgody na jego wykonanie, sposobu jego wykonania, orientacyjnego czasu trwania, informacje o historii chorób klienta, alergii lub przyjmowanych leków mogących mieć wpływ na zabieg stylizacja rzęs, proces postępowania po zabiegu oraz higieny.

 

    Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych czyli tzw. RODO musi być zawarta w karcie klienta, kto jest administratorem danych osobowych, w jakim celu są przechowywane oraz możliwości wycofania zgody.Taka karta może zawierać informacje na temat charakterystyki aplikacji rzęs, które będą przydatne na kolejnej wizycie kiedy mamy dużą ilość klientów i nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich szczegółów dotyczących stylizacji, mianowicie metody aplikacji, długości, skrętu i grubości rzęs, daty ostatniej aplikacji, jaki został użyty klej, możemy też zapisać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu oraz konkretne uwagi przed zabiegiem i po zabiegu.

Tak o to przygotowany wywiad przed stylizacyjny da nam pełną widzę na temat naszego klienta, oczywiście z zachowaniem profesjonalizmu 🙂 

   

Autor: Justyna Reginiak, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kraków

Podobne wpisy