Nosząc przedłużane rzęsy, warto pamiętać o tym, że ze względu na porę roku należy dbać o nie w nieco inny sposób. Inaczej zimą i inaczej latem. W rezultacie będziesz mogła cieszyć się pięknym, głębokim spojrzeniem dłużej. Przede wszystkim latem, kiedy to makijaż, a w szczególności mascara są najbardziej narażone na spływanie i rozmazywanie się, idealną alternatywą są rzęsy przedłużane. Zadbaj jednak o to, aby aplikacja była trwała i aby zewnętrzne czynniki nie przyczyniły się w zły sposób do spektakularnego efektu.

Kontakt z wodą i chlorem

Nie wiemy jak Ty, ale my nie wyobrażamy sobie lata bez wody. Może to być morze, jezioro, czy też basen – przy wyższych temperaturach ciężko odmówić sobie orzeźwiającej kąpieli. Z przedłużanymi rzęsami możesz śmiało takich kąpieli zasięgać. Pamiętaj jednak, że chlor negatywnie wpływa na trwałość aplikacji i osłabia wiązanie kleju. Kiedy tylko możesz unikaj dostania się słonej lub chlorowanej wody do oczu, natomiast jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, nie zapomnij przemyć rzęs wodą, aby oczyścić je ze szkodzących substancji.

Ogniska

Gdy letni wieczór staje się nieco chłodny, cudownie jest wybrać się na ognisko. Miej jednak na uwadze, że przedłużana rzęsa reaguje na ogień lub nadmierne ciepło podobnie jak ludzki włos. Przedłużane rzęsy także narażone są na przypalenie. Uważaj, aby nie zbliżyć się do ognia o krok za bardzo i nie spalić rzęs.

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Wybierając krem z filtrem przeciwsłonecznym, upewnij się, że nie jest on tworzony na bazie olejków. Duża wilgotność powietrza, jak i jego wysoka temperatura, w połączeniu z olejkami mogłyby osłabić wiązania i przyczynić się do wypadania rzęs. Pamiętaj także, aby sam krem nie dostał się w okolice rzęs, nawet jeśli nie jest on na bazie olejków.

Kosmetyki w formie spray’u

Staraj się także rezygnować z kosmetyków w postaci spray’u. Po dostaniu się w okolice rzęs, składniki esencji, toniku, czy też mgiełki do twarzy mogą osłabić wiązania, a w efekcie Twoje piękne rzęsy znacznie się przerzedzą.

blog przedłużanie rzęs

Zasada 24 godzin

W naszej rzęsowej branży krążą różne opinie, co do zasady 24 godzin po aplikacji rzęs. Często mówi się o tym, aby przez ten czas pod żadnym pozorem nie dostała się do nich woda, aby nie chodzić na solarium, czy też na siłownię. Krótko mówiąc, aby rzęsy pozostały suche. Bez względu na panujące opinie, latem warto się do tej zasady dostosować. Wyjdzie nam to jedynie na dobre. A to dlatego, że na zewnątrz jest wówczas ciepło i wilgotno. Dostarczenie w okolice rzęs wody czy potu, mogłoby źle wpłynąć na ich wiązanie i przyczynić się do ich szybszego wypadania.

Szybszy porost włosa

Latem włosy rosną szybciej i dotyczy to także rzęs. Warto wspomnieć o tym swoim klientkom i zachęcić je, aby w tym okresie zapisywały się na kolejne aplikacje nieco szybciej, tak aby skrócić przerwy pomiędzy dopełnieniami.

Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, będziesz mogła cieszyć się pięknymi rzęsami dłużej. Jeśli masz swoje sprawdzone sposoby na dbanie o rzęsy latem, chętnie je poznamy!

Podobne wpisy