Rzęsy rosnące w dół – jak poprawić ich wygląd?

Każda stylista rzęs w swojej pracy spotkała się z trudnymi przypadkami rzęs podczas aplikacji.

Rzęsy rosnące w dół mogą występować na całej powiece albo tylko pojedynczo lub w zewnętrznych i wewnętrznych kącikach. Aby poprawić wygląd oka z takimi rzęsami, możemy zastosować rzęsy o mocniejszym skręcie. Pomocnym i działającym manewrem podczas pracy z rzęsami rosnącymi w dół będzie wykonanie ruchu pęsetą od dołu do góry, po umieszczeniu sztucznej rzęsy na naturalną. Dzięki temu można skorygować kierunek rzęsy rosnącej w dół. Warto pamiętać, że przy tego rodzaju rzęsach najlepszym wyborem będzie dopasowanie minimalnej długości rzęs syntetycznych dla danej stylizacji, a w szczególności kącików zewnętrznych, aby nie tworzyć efektu ,,smutnych oczu’’.

Sposób na rzęsy krzywo rosnące

Kiedy mamy do czynienia z krzywo rosnącymi rzęsami, musimy nadać im odpowiedni kierunek. Przy tego rodzaju rzęsach powierzchnia łączenia może być minimalna, ważną rzeczą jest aby odpowiednio je ukierunkować. Sztuczna rzęsa powinna być skierowana prostopadle do powieki niezależnie od kierunku wzrostu naturalnej rzęsy.

Rzęsy Pań w ,, dojrzałym wieku”

Stylizacja oczu osoby dojrzałej to dość skomplikowana sprawa, która nawet doświadczonej stylistce może przysporzyć wiele trudności. Musimy pamiętać, że najważniejsze w pracy z takimi osobami to nie zaszkodzić. Oczy tego typ są najczęściej małe, głęboko osadzone z opadającą powieką, rzęsy są dość cienkie i słabe ale nie koniecznie rzadkie. Niezbyt jędrna skóra powiek może utrudnić nam pracę. W takiej sytuacji pomóc sobie można liftingiem, to znaczy podklejeniem górnej powiek taśmą medyczną lub poprosić klientkę o uniesienie podbródka. W stylizacji kobiety dojrzałej najlepiej sprawdza się efekt lalki bądź owalu. Ważne jest również naturalne zagęszczenie, najlepiej metodą 2-3 D na rzęskach 0,06, 0,07. Natomiast przy opadającej powiece świetnie sprawdzą się rzęsy typu LD i L+ lub C.

Autor: Justyna Reginiak, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kraków

Podobne wpisy