Ceny stylizacji rzęs potrafią być bardzo zróżnicowane. Nieraz możemy się spotkać z ogłoszeniami, w których oferowane jest przedłużanie rzęs w cenie 50zł. W salonach ta sama usługa potrafi kosztować nawet 2-3 krotnie więcej. Z czego wynika ta rozbieżność cen i ile rzeczywiście taki zabieg jest wart? 

Różnice między profesjonalizmem a pracą amatorską

  • Pierwszą podstawową kwestią są produkty. Na rynku dostępne są preparaty i akcesoria w bardzo niskich cenach o równie niskiej jakości, często zamawiane z Chin, bez żadnych atestów, o nieznanych właściwościach i skutkach dla zdrowia. Profesjonalistka zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest szereg kontroli jakości produktów, które kupuje po to, aby aplikacja była idealna i jednocześnie bezpieczna. 
  • Każda klientka z pewnością zauważy i doceni fakt, że pęsety są zawsze zdezynfekowane, podkłady na łóżko jednorazowe, a na koniec stylizacji otrzymuje od stylistki dedykowaną szczoteczkę do rzęs. Aplikacja rzęs jest niewyczuwalna, miękka i delikatna, a w jej trakcie specjalny płatek hydrożelowy odżywia bardzo delikatną skórę pod oczami. To wszystko jednak przekłada się na ostateczny koszt zabiegu. 

Rola szkolenia w ustaleniu ceny za stylizację rzęs

Profesjonalistka nieustannie dba o podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach, konferencjach i imprezach branżowych. Często jest to inwestycja rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy w skali roku. Większy poziom wiedzy i umiejętności to lepsze efekty pracy, ale także wyższa cena usługi. 

Niejednokrotnie stylizacja rzęs jest dla stylistki zajęciem dodatkowym, wykonywanym w warunkach domowych. Jej dochód z zabiegu nie jest pomniejszony o przystosowanie lokalu, który wynajmuje lub spłaca, nie stoją za nią takie instytucje, jak ZUS, US, Sanepid czy ZAiKS. Niestety, nie ma ona też żadnego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia na wypadek choćby uszczerbku na zdrowiu. Wszystkie powyższe koszta dodatkowe są natomiast częścią składową ceny u profesjonalistki w salonie stylizacji rzęs. 

Cena adekwatna do jakości?

Korzystanie z zabiegów urodowych o zaniżonych cenach rynkowych niesie za sobą pewne ryzyko – zdrowotne oraz estetyczne. Zdarzają się przypadki zakażenia nużeńcem ocznym, a niewłaściwie wykonana aplikacja może uszkodzić naturalne rzęsy, doprowadzając nawet do ich utraty.

Należy pamiętać o tym, że żadna z powyższych sytuacji nie jest regułą. Często stylistki dopiero wkraczające w świat rzęs wykonują zabiegi w konkurencyjnych cenach, ponieważ dopiero budują portfolio swoich prac oraz bazę klientek, czas aplikacji może być wydłużony, a efekt nie do końca perfekcyjny, jednak wykonywany z pasją i zaangażowaniem. Osoby uczące się zwykle informują o tym swoje potencjalne klientki, by te mogły same zdecydować czy poddać się zabiegowi. 

 Oczywiście, jest też wiele “profesjonalnych”, pięknych salonów, które oferują usługę stylizacji rzęs za niebotyczne kwoty, jednak o jakości nieadekwatnej do ceny. Spowodowane jest to najczęściej chęcią szybkiego zysku i z całą pewnością jest praktyką nieuczciwą w stosunku do klienta.

 

W dobie Internetu oraz wysokiej dostępności informacji warto przed skorzystaniem z usługi stylizacji rzęs poszukać opinii na temat osoby czy salonu wykonującego zabieg, aby jego efekt był satysfakcjonujący, adekwatny do ceny i przede wszystkim bezpieczny. 

Autor: Beata Gajewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lublin 

Podobne wpisy

One thought on “Stylizacja rzęs – dlaczego tak drogo?

  1. Anna pisze:

    Paniom w zakładzie w głowach się poprzewracało. Nie dość ze usługa wykonana niezbyt starannie to jeszcze Panie zapisują na listy rezerwowe, bo może łaskawie znajda miejsce. Albo ktoś ma wolne miejsce albo nie. Kompletny brak profesjonalizmu i lekceważący stosunek do klientów. Szkoda nerwów . Szczerze odradzam !

Comments are closed.