Ceny stylizacji rzęs potrafią być bardzo zróżnicowane. Nieraz możemy się spotkać z ogłoszeniami, w których oferowane jest przedłużanie rzęs w cenie 50zł. W salonach ta sama usługa potrafi kosztować nawet 2-3 krotnie więcej. Z czego wynika ta rozbieżność cen i ile rzeczywiście taki zabieg jest wart? 

Różnice między profesjonalizmem a pracą amatorską

  • Pierwszą podstawową kwestią są produkty. Na rynku dostępne są preparaty i akcesoria w bardzo niskich cenach o równie niskiej jakości, często zamawiane z Chin, bez żadnych atestów, o nieznanych właściwościach i skutkach dla zdrowia. Profesjonalistka zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest szereg kontroli jakości produktów, które kupuje po to, aby aplikacja była idealna i jednocześnie bezpieczna. 
  • Każda klientka z pewnością zauważy i doceni fakt, że pęsety są zawsze zdezynfekowane, podkłady na łóżko jednorazowe, a na koniec stylizacji otrzymuje od stylistki dedykowaną szczoteczkę do rzęs. Aplikacja rzęs jest niewyczuwalna, miękka i delikatna, a w jej trakcie specjalny płatek hydrożelowy odżywia bardzo delikatną skórę pod oczami. To wszystko jednak przekłada się na ostateczny koszt zabiegu. 

Rola szkolenia w ustaleniu ceny za stylizację rzęs

Profesjonalistka nieustannie dba o podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach, konferencjach i imprezach branżowych. Często jest to inwestycja rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy w skali roku. Większy poziom wiedzy i umiejętności to lepsze efekty pracy, ale także wyższa cena usługi. 

Niejednokrotnie stylizacja rzęs jest dla stylistki zajęciem dodatkowym, wykonywanym w warunkach domowych. Jej dochód z zabiegu nie jest pomniejszony o przystosowanie lokalu, który wynajmuje lub spłaca, nie stoją za nią takie instytucje, jak ZUS, US, Sanepid czy ZAiKS. Niestety, nie ma ona też żadnego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia na wypadek choćby uszczerbku na zdrowiu. Wszystkie powyższe koszta dodatkowe są natomiast częścią składową ceny u profesjonalistki w salonie stylizacji rzęs. 

Cena adekwatna do jakości?

Korzystanie z zabiegów urodowych o zaniżonych cenach rynkowych niesie za sobą pewne ryzyko – zdrowotne oraz estetyczne. Zdarzają się przypadki zakażenia nużeńcem ocznym, a niewłaściwie wykonana aplikacja może uszkodzić naturalne rzęsy, doprowadzając nawet do ich utraty.

Należy pamiętać o tym, że żadna z powyższych sytuacji nie jest regułą. Często stylistki dopiero wkraczające w świat rzęs wykonują zabiegi w konkurencyjnych cenach, ponieważ dopiero budują portfolio swoich prac oraz bazę klientek, czas aplikacji może być wydłużony, a efekt nie do końca perfekcyjny, jednak wykonywany z pasją i zaangażowaniem. Osoby uczące się zwykle informują o tym swoje potencjalne klientki, by te mogły same zdecydować czy poddać się zabiegowi. 

 Oczywiście, jest też wiele “profesjonalnych”, pięknych salonów, które oferują usługę stylizacji rzęs za niebotyczne kwoty, jednak o jakości nieadekwatnej do ceny. Spowodowane jest to najczęściej chęcią szybkiego zysku i z całą pewnością jest praktyką nieuczciwą w stosunku do klienta.

 

W dobie Internetu oraz wysokiej dostępności informacji warto przed skorzystaniem z usługi stylizacji rzęs poszukać opinii na temat osoby czy salonu wykonującego zabieg, aby jego efekt był satysfakcjonujący, adekwatny do ceny i przede wszystkim bezpieczny. 

Autor: Beata Gajewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lublin 

Podobne wpisy