Obecnie ilość salonów kosmetycznych na rynku jest bardzo dużo, a branża stale się powiększa. Dla dobrej stylistki/kosmetologa zawsze znajdzie się klientela, ale musimy postarać się, aby do tych klientów dotrzeć. Musimy do każdej osoby podejść indywidualnie i postarać się, aby klient mógł do nas trafić.

  • Strona internetowa – klient bardzo łatwo może zobaczyć, jakie zabiegi są dostępne w salonie, przeczytać ich opis, a także zobaczyć dokładny cennik. Ważny jest każdy detal. Strona powinna być prosta w obsłudze, ale stworzona z dbałością o każdy szczegół. Warto też zasięgnąć pomocy fachowca – agencje reklamowe świetnie sobie z tym zadaniem poradzą.
  • Aktywność w mediach społecznościowych – należy na bieżąco umieszczać posty na Facebooku, dodawać atrakcyjne zdjęcia na Instagram’ie czy założyć własnego bloga, gdzie będziemy dodawać artykuły. Ważne jest, aby klient mógł do nas dotrzeć. Internet w tych czasach to potęga, to tutaj szukamy usług, którymi w danym momencie są jesteśmy zainteresowani, zasięgamy opinii innych osób. To tutaj dokładnie widzimy, jakie prace wykonują zatrudnione w salonie stylistki czy kosmetolodzy i możemy podjąć decyzję, czy chcemy się udać na zabieg, czy też nie. 
  • Lokalna prasa – wiele firm decyduje się na reklamę w lokalnej gazecie i słusznie. Nie każdy korzysta z internetu, jest wiele osób, które szukają polecanych salonów stylizacji rzęs właśnie tutaj – w codziennej prasie.
  • Firmy partnerskie – można zdecydować się na współpracę z inną firmą i nawzajem się polecać. Jest to obopólna korzyść, np. współpraca z kwiaciarnią, gdzie w salonie będą prezentować się kwiaty właśnie tej firmy, a obok będą postawione ich wizytówki.
  • „Poczta pantoflowa”- czyli polecenie salonu przez naszych klientów – jest to najlepsza reklama od zawsze. Na nikim tak nie polegamy, jak na dobrej opinii bliskiej koleżanki czy kogoś z rodziny. Ważne, aby wykonywać każdy zabieg najlepiej jak potrafimy, z należytą starannością. Stałe poszerzanie swojej wiedzy w zawodzie stylistki czy kosmetologa jest bardzo ważne. Nie ma możliwości, aby poprzestać na jednym szkoleniu i nie doskonalić się w tym, co się robi. Należy być cały czas na bieżąco w branży i z dnia na dzień stawać się coraz lepszym.

Autor: Roksana Drozda, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lubin

Podobne wpisy