Dla stylistki/stylisty rzęs wzrok jest bardzo ważny. Ile razy zdarzyło Ci się, że pod koniec dnia widzisz gorzej, że obraz się rozmazuje? Ile razy Twoje oczy były czerwone, łzawiły? Istotne jest to, aby codziennie dbać o swoje oczy tak, żeby w przyszłości nie mieć z nimi problemu. Jeśli do tej pory Ciebie to nie spotkało, to zapewne w przyszłości tego doświadczysz. Z powodu kilkunastogodzinnej pracy w ciągu dnia bez dbania o swoje zdrowie, wkrótce może wystąpić wiele problemów. Ze złym wzrokiem nie da się wykonywać zawodu kosmetologa.

Zasady dbania o oczy w zawodzie stylistki rzęs

W ciągu wykonywania aplikacji u naszej Klientki wzrok ciągle się skupia na detalach, dlatego, gdy masz choć najmniejszą wadę wzroku, aplikację ZAWSZE wykonuj w okularach lub soczewkach okulistycznych. Ignorując każdą najmniejszą oznakę możemy sprawić, że problem się pogłębi. 

Należy zadbać o:

  • Nawilżanie oczu

W trakcie pracy stylistki wzrok jest narażony na sztuczne światło, klimatyzację, ogrzewanie. Dodatkowo nasze oczy mniej mrugają, co powoduje mniejszą produkcję filmu łzowego. Należy pamiętać, aby regularnie nawilżać oczy specjalnie do tego przeznaczonymi kroplami.

  • Oświetlenie

W trakcie pracy rzęsy klientki muszą być bardzo dobrze oświetlone. Niestety światło naturalne nie będzie dla Nas wystarczające. Najlepsza w salonie stylizacji rzęs będzie lampa LED z możliwością wyboru natężenia oświetlenia. Dwoje oczu Klientki muszą być oświetlone, nie możemy pozwolić, aby w trakcie aplikacji robić cień na którymś z nich, bo spowoduje to zmniejszenie widzenia danych rzęs, a wzrok będzie się nadmiernie wysilał. Po takiej aplikacji Nasze oczy byłyby bardzo zmęczone, a co w sytuacji, gdy mamy jeszcze dwie lub trzy Klientki? Na rynku dostępne są różne lampy np. taka, gdzie ramiona są różnej długości, dzięki czemu możemy sobie idealnie dostosować oświetlenie. Dbajmy o to, aby światło lampy nie było skierowane bezpośrednio na Nas.

  • Klimatyzacja/ogrzewanie

Latem – klimatyzacja, zimą – ogrzewanie… Nasze oczy są ciągle narażone na wysuszanie. Ważne jest, aby w salonie używać nawilżacz powietrza, który znacznie podniesie wilgotność w pomieszczeniu i korzystnie wpłynie na wzrok podczas pracy stylistki. Do nawilżacza używamy wody demineralizowanej lub destylowanej, aby nie rozwijały się tam bakterie oraz grzyby.

  • Przerwy między klientkami

Planujmy sobie pracę tak, aby móc sobie zrobić przerwę między Klientami. Dzięki temu wzrok będzie mógł w tym czasie odpocząć. Zamknijmy na chwilę oczy, popatrzmy za okno 🙂 Nie wykorzystujmy przerwy na odpisywanie na fanpage’u, przeglądanie social mediów. Wzrok męczymy dodatkowo światłem z telefonu.

Cały dzień pracujemy ze sztucznym światłem, a nasza praca jest bardzo precyzyjna. Dbajmy o wzrok, aby w przyszłości nie mieć z nim problemów 🙂

Autor: Roksana Drozda, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lubin

Podobne wpisy