Wraz z upływem czasu zawód stylistki rzęs nabrał nowego znaczenia. Jeszcze kilka lat temu ktoś by pomyślał, iż, ,,moda na rzęsy ” lada dzień minie. Otóż popularność tego zabiegu rośnie z biegiem czasu, a profesja stylistki nabiera nowego znaczenia. Branża Beauty prężnie się rozwija, każdy zabieg upiększający cieszy się zainteresowaniem. Piękno oprawy oka jest niezwykle ważne, gdyż wpływa na wygląd całej twarzy.

Od czego zacząć i na czym nie poprzestawać?

Współczesne kobiety bardzo dbają o swój wygląd, dodatkowo potrzebują zabiegów, które sprawią, że na co dzień będą prezentowały się perfekcyjnie, mogąc przy okazji zaoszczędzić więcej czasu. Pomimo tego, że na rynku jest bardzo duża ilość stylistek, każda, która jest dobra w swym fachu nie narzeka na brak klientek. Panie są bardzo wymagające, toteż należy bezustannie szlifować swój warsztat, aby nie pozostać w tyle.

Znajomość branży, uczestniczenie w szkoleniach i eventach jest niezwykle potrzebne do osiągnięcia satysfakcji z wykonywanej pracy. Jak zostać stylistką/stylistą oraz kto może spróbować swoich sił w takiej dziedzinie, jaką jest stylizacja rzęs? W zasadzie każdy, niezależnie od płci czy wykonywanego zawodu. Jednakże wybór dobrego szkolenia zazwyczaj warunkuje nam to, czy odnajdziemy się w tym, czy też nie.

Znane mi są sytuacje, gdy kursantka po ukończonym szkoleniu nie znała podstaw i tym samym zniechęciła się do dalszej pracy.

Szkolenia stylizacji rzęs – jak wybrać?

Rynek oferuje nam multum różnego rodzaju szkoleń stylizacji rzęs, jak więc wybrać to właściwe?

 1. Cena idzie w parze z jakością, dlatego nie warto oszczędzać. Bowiem nie ma takiego szkolenia, które kosztuje grosze, a zagwarantuje nam wystarczające przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Na przykładzie szkolenia z metody 1:1, gdzie dopiero wchodzimy w świat rzęs, preferowane są szkolenia dwudniowe i najlepiej indywidualne. Takie, które trwają łącznie około 18 godzin, gdzie prawie połowa tego czasu to sama teoria. A teraz porównajmy to do szkolenia w dużej grupie, trwającego 4-5 godzin. Składającego się również z teorii i ćwiczeń na modelce. Same widzicie różnicę. Skoro już wiemy, ile czasu powinno trwać dobre szkolenie i to, aby nie sugerować się najniższą ceną, przechodzimy dalej.
 • Następny krok to wybór instruktora. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry nauczyciel? Przede wszystkim musi być cierpliwy. Uświadamia kursanta, że potrzeba czasu i ćwiczeń, aby opanować niektóre mankamenty. Idealny instruktor powinien być pasjonatem tego, co robi. Powinien kochać swoją pracę i tym samym motywować i zarażać innych. Dodatkowo, podczas szkolenia powinien poświęcić nam 100 % uwagi. Ceniona jest kreatywność, gdyż dzięki temu szkolenie będzie przebiegało ciekawie i wzbudzi większe zainteresowanie. Mile widziane są ciekawostki z branży i przykłady z życia pracy stylistki, bowiem dzięki nim łatwiej jest zapamiętać niektóre zagadnienia. Oprócz tego najlepszy instruktor to taki, który nie żałuje wiedzy, a trudne pojęcia wyjaśnia w sposób prosty i przejrzysty. Jest cierpliwy, sympatyczny, taki, przy którym kursant nie będzie się krępował (stres nie sprzyja atmosferze szkolenia). Cechy idealnego szkoleniowca można by wymieniać bez końca, ale każdy musi znaleźć kogoś właściwego dla siebie. Idealny instruktor to taki, który sam się rozwija, jest ze wszystkim na bieżąco, a szkolenia prowadzi zgodnie z najnowszą wiedzą i panującymi trendami.
 • Szkolenia Taida Niklas Lash Collections

  Tacy instruktorzy tworzą zespół Taida Niklas Lash Collections.
  Wykwalifikowana kadra szkoleniowa dba o wysoki poziom prowadzonych kursów i aktualizowanie wiedzy. Produkty są świetnej jakości, wyprodukowane z myślą o najbardziej wymagających klientkach. Oprócz wysokiej gatunkowości cechują się nieprzeciętnym designem. Dodać należy, że skrypty szkoleniowe są bogactwem wiedzy i tym, do czego kursantka może zajrzeć w razie jakichkolwiek wątpliwości. Oprócz tego zawsze ma do dyspozycji instruktora, który służy pomocą i dobrą radą. A co wyróżnia program szkoleniowy marki Taida Niklas Lash Collections spośród innych firm? Tutaj należy wskazać na rozbudowane moduły szkoleniowe typu: lash business coaching, lash marketing i lash branding. Aby dowiedzieć się nieco więcej zapraszam na szkolenia w imieniu swoim oraz całego zespołu Taida Niklas Lash Collections.

  Autor: Julita Rajkowska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Białystok

  Podobne wpisy