Klientki decydują się na stylizację rzęs, aby zaoszczędzić czas rano, zatuszować pewne mankamenty oraz mniej lub bardziej zagęścić swoje naturalne rzęsy. Są sytuacje, gdy Klientka chce jeszcze bardziej podkreślić oko za pomocą makijażu np. na jakąś uroczystość i tutaj pojawia się pytanie: “Mogę?” Oczywiście, że tak, ale stosując się do pewnych zasad.

 

Zasady wykonywania makijażu przy rzęsach przedłużonych

Aby makijaż oczu nie miał negatywnego wpływu na stylizację pamiętajmy : 

  • Tuszem możemy pomalować jedynie dolne rzęsy, rzęs przedłużanych NIE WOLNO malować. Bardzo ciężko będzie zmyć tusz, robiąc to uszkodzimy stylizację. Kępki po demakijażu będą wyglądały na sklejone i już nie powrócą do stanu pierwotnego, nie będą już puszyste.
  • Używamy jedynie cieni w proszku, które później łatwo zmyjemy. Cienie w kremie zawierają substancje oleiste, które mogą wpływać na wiązanie kleju.
  • Kosmetyki wodoodporne są zabronione – ciężko jest je domyć, aby to zrobić używamy silniejszych kosmetyków do demakijażu, które zawierają substancje oleiste. Dodatkowo pocierając możemy uszkodzić stylizację.

Czego nie wolno robić podczas makijażu przy przedłużonych rzęsach?

  • Nie używaj tłustych kremów w okolicy oczu.
  • Nie powinnaś używać kredek, eyelinerów z substancjami oleistymi, mają one negatywny wpływ na wiązanie kleju.
  • Nie trzyj oczu wykonując demakijaż. Rób to delikatnie przy pomocy microbrush’a lub palcami.
  • Nie używamy wacików/patyczków z watą – mogą wejść w uskok między rzęsą naturalną a sztuczną. Będzie ciężko nam to usunąć, często uszkadzając stylizację.
Szczoteczki silikonowe do przedłużania rzęs

Demakijaż oczu z przedłużonymi rzęsami

  • Rzęsy przedłużane delikatnie przeczesujemy szczoteczką, którą dostaniemy od stylistki (powinniśmy dostać nową szczoteczkę po każdej wizycie, a poprzednią szczoteczkę wyrzucić – jest to spore siedlisko bakterii, szczoteczka często jest wrzucona luzem w kosmetyczce lub torebce).
  • Do demakijażu używamy specjalnego szamponu w piance przeznaczonego do rzęs przedłużanych. Nie używamy mleczek, płynów dwufazowych, toników oraz innych z substancjami oleistymi.

Można wykonać mocniejszy makijaż? Można, ale z dbałością o stylizację 🙂

Autor: Roksana Drozda, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lubin

Podobne wpisy