Każda z kobiet marzy o wyraźnym, podkreślonym spojrzeniu. Już w starożytności przyciemniano rzęsy przy pomocy mieszanki na bazie sadzy. Tusz do rzęs był niewystarczający jednak dla kobiet, które oczekiwały mocniejszej oprawy oka lub ich rzęsy były zbyt krótkie, jasne i cienkie. Z czasem pojawiły się rzęsy w całości na tzw. pasku, w następnej kolejności „kępki”. Obecnie na rynku dostępne jest wiele metod zagęszczających i przedłużających rzęsy. Jaka jest wiec różnica między rzęsami dostępnymi w drogerii, a takimi wykonanymi przez wykwalifikowaną stylistkę w salonie kosmetycznym?

O rzęsach na “pasku” słów kilka

Produkty do dopełnienia makijażu dostępne w drogeriach mają z pewnością wiele plusów. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć krótki czas aplikacji, zależnie od wprawy osoby zakładającej. Dostępne są pod wieloma postaciami, od teatralnie zagęszczonych, do subtelnych i naturalnych, od długich, do krótkich, ozdobione brokatem czy piórkami. Tego typu rzęsy występują też jako „kępki”, czyli mniejsze fragmenty wspomnianego wcześniej paska. Zasada noszenia jest taka sama, czyli przyklejane są na silikonowy klej nakładany na linii rzęs naturalnych.

Efekt takiego zabiegu może być bardzo wyraźny, jednak jest nietrwały. Wadą tej metody jest konieczność codziennego przyklejania, jeśli chcemy cieszyć się nieprzerwaną głębią spojrzenia; niska odporność na wilgoć, kąpiele w rzęsach na „pasku” mogą być ryzykowne ☺ oraz niewielka możliwość indywidualnego dobrania rodzaju stylizacji do urody.

Aplikacja rzęs w salonie – efekt, o jakim się nie śniło

Aplikacja w salonie kosmetycznym różni się tym, że poprzez przyklejenie od jednej do kilku rzęs syntetycznych do każdej naturalnej można uzyskać efekt, który jest indywidualnie dopasowany. Wachlarz takich rzęs może uwzględnić preferencje klientki, zatuszować mankamenty urody, dać bardzo subtelny efekt albo mocne zagęszczenie w stylu Hollywood.

Klej używany w stylizacji jest wodoodporny, więc zarówno wakacyjne kąpiele jak i codzienna higiena nie są tutaj problemem. Uzupełnianie aplikacji powinno następować po czasie około 3 tygodni, natomiast w okresie pomiędzy rzęsy nie wymagają dodatkowych zabiegów.

Do minusów tej metody można zaliczyć stosunkowo długi czas zakładania, bo około 2,5 godziny, jeśli jednak potraktujemy wizytę w salonie jako relaks i odpoczynek to wada ta automatycznie staje się kolejną zaletą.

Klej Carbon 5g

Decyzja, który rodzaj podkreślenia spojrzenia należy do Was, jednak jeśli cenicie sobie wygodę i trwałość aplikacji to koniecznie skontaktujcie się z najbliższą stylistką Taida Niklas Lash Collections.

Autor: Kamila Jarocka, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Bydgoszcz/Toruń

Podobne wpisy