Jak wybrać odpowiednią pęsetę? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji? Pęseta to podstawowe narzędzie każdej stylistki rzęs. Bez niej niemożliwe byłoby wykonywanie aplikacji rzęs. Sztuką jest odpowiednie dopasowanie pęsety do naszych potrzeb i oczekiwań. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze pęsety.

Pęseta do rzęs

Styk pęsety

Jest bardzo ważny i powinien charakteryzować się idealną częścią stykową, aby podczas tworzenia i chwytania kępki rzęsy nie uciekały spod pęsety i nie zmieniały swojego położenia. Możemy wyróżnić dwa rodzaje pęset jedno i dwu-stykowe w zależności od metody pracy. Do metody 1:1 najlepiej sprawdzają się pęsety jedno-stykowe o lekkim stopniu zakrzywienia, dzięki którym z łatwością możliwe jest pobranie i utrzymanie rzęsy w pęsecie, do metody drapanej dobrze sprawdzają się pęsety o dużym styku, natomiast do metody bujanej pęsety dwu-stykowe. Najlepszym sposobem na wybranie pęsety jest możliwość sprawdzenia kilku pęset osobiście w sklepach stacjonarnych.

pęseta do przedłużania rzęs

Kształt pęsety

W zależności od metody pracy i układania dłoni możemy dobrać pęsety o różnym kształcie i stopniu zakrzywienia:

  • Lekko zakrzywiona (kąt ok. 30 stopni)
  • Średnio zakrzywiona (kąt ok. 45 stopni)
  • Mocno zakrzywiona (kąt ok. 90 stopni)
  • Mocno zakrzywiona typu L (swan, kopytko)

Odpowiednio dobrany profil pęsety do stylizacji rzęs przyspieszy i ułatwi pracę. Należy jednak pamiętać, że to co dla jednej stylistki będzie idealne, niekoniecznie Tobie będzie odpowiadało. Dlatego warto wypróbować kilka profili, aby mieć porównanie i wybrać tą JEDYNĄ 🙂

Wykonanie pęsety

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego pęseta jest zrobiona, jakość wykonania oraz podatność na wygięcia i rdzewienie. Bez względu na model, pęseta powinna:

  • być odporna na wodę
  • być wykonana ze stali nierdzewnej
  • mieć lekką i poręczną budowę, żeby dobrze leżała w dłoni.

Rynek oferuje wiele pęset do przedłużania rzęs, nie zawsze wybór jednej pęsety będzie tym trafnym strzałem. Dlatego warto wypróbować kilka rodzai pęset i nie zawsze kierować się sugestiami innych stylistek “… ta pęseta jest najlepsza na świecie ‘’, tylko próbować, próbować i jeszcze raz próbować różnych profili, aż w końcu się uda i na pewno dobierzemy pęsetę pod siebie i swoją technikę pracy 🙂

Autor: Justyna Reginiak, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kraków

Podobne wpisy