W pierwszej części artykułu, poznaliśmy Mateusza (stylista z Rzeszowa). Jako kolejnego chciałabym Wam przedstawić Jarka z Poznania.

  • Jarku, skąd pojawił się pomysł, aby zająć się stylizacją rzęs?

Skąd pojawił się pomysł? 2 lata temu nie wiedziałem, że jest coś takiego jak przedłużane rzęsy. Zmęczony pracą w korporacji, postanowiłem pracować na własną rękę. Szukałem zajęcia… i tak znajoma opowiedziała mi co z czym się je (tak w zupełnym skrócie), zdecydowałem zaryzykować. Była to najlepsza decyzja jaką podjąłem.

  • Miałeś jakieś uprzedzenia? Wątpliwości? 

Miałem obawy, co powiedzą znajomi i inni ludzie, gdy dowiedzą się, że podejmuję się zajęcia typowo kobiecego. Pragnienie sprawdzenia się było silniejsze, w końcu nikt inny za mnie mojego życia nie przeżyje. 

  • Jak długo pracujesz jako stylista rzęs?

Z końcem lipca 2018 roku minęły już 2 lata.

  • Wspominałeś o trudnym okresie pracy w korporacji. A czy teraz lubisz swoją pracę? 

Bardzo, szczególnie cieszy mnie zadowolenie klientek. To bardzo podbudowuje i daje siłę na więcej, mimo że konkurencja i w ogóle cała branża jest specyficzna i nie do końca przyjazna. 

  • Jestem ciekawa, jakie były na początku reakcje Pań, które przychodziły do Ciebie na zabieg? A jak wygląda to obecnie?

Wszystkie klientki miały wcześniej informacje, że aplikację wykonuje facet. Mimo wszystko zawsze powtarzały się te same pytania – co cię skłoniło, itp. Obecnie nie ma żadnego zaskoczenia, lecz pytania nadal się powtarzają. Stałe klientki są przyzwyczajone, klientki z polecenia również nie są zaskoczone. Większe zainteresowanie jest wśród kobiet, które niedawno mnie odnalazły, jakkolwiek to brzmi (śmiech).

  • Jestem ciekawa, gdzie widzisz się w przyszłości?

W przyszłości chciałbym zostać instruktorem, gdy podszlifuję swoją prace, gdyż nadal widzę braki w jakości swojej pracy, czy błędy. I mimo przychylnych opinii oraz ocen kobiet z większym doświadczeniem, moja samokrytyka nie pozwala mi jeszcze przyjąć takich ofert, które dość często się pojawiają. Moja praca musi być nienaganna. 

  • Jak myślisz, czy stylizacją rzęs mógłby zająć się każdy mężczyzna?

Czy każdy mężczyzna mógłby podjąć się wykonania stylizacji rzęs? Oczywiście, lecz aby się przekonać trzeba spróbować. Potrzeba dużo pokory, cierpliwości, której można się nauczyć i nie iść na łatwiznę, dążyć do perfekcji.

Bardzo dziękuję Ci za poświęcony czas i szczere odpowiedzi.

 

TeamTaida Niklas Lash Collections życzy powodzenia i jak największej ilości klientek -> zapraszamy na piękne stylizację do Jarosława Graczyka w Poznaniu. 

Autor: Ewa Wilk, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Rzeszów

Podobne wpisy