Zwolenników metod objętościowych w obecnej chwili jest więcej niż zwolenników metody klasycznej 1:1. Postaram się przedstawić, czym różnią się te dwie metody w stylizacji rzęs. Wbrew pozorom aplikacja rzęs metodą 1:1 jest dla stylistki bardzo trudna. Wymaga w pełni opanowania wszystkich podstaw z zakresu stylizacji rzęs. Przy tej metodzie, gdy stylistka popełni jakiś błąd, będzie on od razu widoczny m.in. prawidłowy kierunek przyklejonej rzęsy, prawidłowy dobór rzęsy w danym rzędzie.

Naturalny wzrost rzęs a metody stylizacji

Rzęsy posiadają trzy fazy wzrostu

  • anagen
  • katagen
  • telogen

Codziennie wypada po 2-3 rzęsy z oka. W tabeli przedstawione jest jak to przekłada się na czas od ostatniej wizyty u stylistki w stosunku do sumy wypadających rzęs.

Dzięki temu przy metodzie objętościowej, gdy z dnia na dzień rzęsy wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe, „luka”, która się tworzy jest mniejsza niż w przypadku metody 1:1. Wpływa na to większa ilość rzęs w kępce.

Koszt aplikacji metody 1:1 jest wbrew pozorom podobny jak przy aplikacji lekkich objętości. Przy objętościach możemy sobie pozwolić na uzupełnienia co 3-4 tygodnie, co w przypadku 1:1 skutkuje już dużymi ubytkami, dlatego wybierając ten sposób stylizacji rzęs należy uzupełniać je co ok. 2,5 tygodnia.

Mit o metodach objętościowych w stylizacji rzęs

„Metody objętościowe bardziej obciążają rzęsy naturalne niż metoda 1:1” – NIEPRAWDA.

Stylistka zawsze ocenia stan rzęs naturalnych. Dobiera długość, grubość rzęs użytych do aplikacji. Przy prawidłowym doborze rzęs syntetycznych rzęsy naturalne nie zostaną zniszczone, a klientka będzie mogła latami cieszyć się z efektów stylizacji rzęs 🙂 Wbrew pozorom metoda 2D lub metoda 3D może być mniej obciążająca niż metoda 1:1. Im większa objętość jest wykonywana tym cieńsze rzęsy są używane do aplikacji.

Metody objętościowe dają stylistce możliwość:

  • wymodelowania oka
  • zwiększenia objętość rzęs
  • zakrycia mankamentów.

Mocnymi objętościami możemy uzyskać pełne zagęszczenie rzęs. Metoda 1:1 jest polecana dla Pań, które chcą uzyskać bardziej naturalny efekt, a poprzez stylizację rzęs chcą jedynie widocznie pogrubić rzęsy oraz je wydłużyć. Kobietom, które zaczynają przygodę z rzęsami na początek poleca się metodę 1:1 lub 2D – obie mogą wyglądać równie naturalnie. Najważniejszy jest wywiad przed stylizacyjny, w którym klientka określi swoje oczekiwania wobec aplikacji. 

Autor: Roksana Drozda, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lubin

Podobne wpisy