Problemy z trwałością stylizacji są uciążliwe zarówno dla nas stylistek, jak i klientek.
Taki stan rzeczy to wina leżąca po dwóch stronach, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku reklamacji to my mamy o wiele więcej do stracenia. Oczywiście znamy doskonale zalecenia dla klientek i niestety z dużą łatwością przychodzi nam obwinianie ich, ale czy kiedykolwiek przeanalizowałaś swoją pracę krok po kroku pod różnymi aspektami?
Często ciężko jest określić jaki dokładnie czynnik zawinił i dlaczego rzęsy się przedwcześnie posypały. W tym wpisie postaram się Was lekko nakierować na przyczyny i pomóc zrozumieć problem.
Aplikacja rzęs jest nietrwała nie bez powodu
Przyczyn może być kilka i można je podzielić na winę klientki i naszą. Osobiście wyznaję zasadę, że najpierw szukam winy w swojej pracy, dopiero kiedy jestem pewna, że nie zawiniłam robię szczegółowy wywiad na temat pielęgnacji z klientką.
Zacznijmy od pierwszego przypadku, kiedy przychodzi klientka na uzupełnianie i widzimy bardzo dużo baby lashes, a aplikacja jest zdecydowanie przerzedzona lub są ubytki w linii rzęs. Możliwe są dwie sytuacje:
- skubanie rzęs – co przyczynia się do ich wyrywania. W takiej sytuacji polecam porozmawiać z klientką i wytłumaczyć jej jak sobie szkodzi. Aczkolwiek to wcale nie musi być bezpośrednio jej wina, być może “zmusiło” ją do tego uczucie kłucia w oku lub swędzenie.
- sklejki – czasami wkradnie się jakaś w naszą aplikację i jej nie wyłapiemy, ale jedna na pewno krzywdy nie zrobi, gorzej kiedy jest ich cała masa, a skutkiem takiej aplikacji będzie to, że rzęsa w najaktywniejszej fazie wzrostu będzie ciągnąć wszystkie inne do niej przyklejone, skutecznie je wyrywając.
- zbyt ciężka aplikacja– nie sposób do niektórych rzęs naturalnych dobrać odpowiednią wagę, pierwszym objawem pokazującym, że rzęskom jest ciężko są błyskawicznie pojawiające się odrosty. Jeśli będziemy zwiększać wagę kępki w kolejnych aplikacjach, efekt może być taki, że rzęsy pod wpływem obciążenia będą przedwcześnie się wymieniać, ponieważ mieszek włosowy nie jest w stanie ich utrzymać.
- zbyt duża odległość rzęsy sztucznej od powieki– prawidłowy odstęp od powieki jest minimalny wynosi on 0,2-0,5 mm, większy może powodować większe obciążenie rzęs oraz ich wywijanie, plątanie, zmuszać klientkę do nadmiernego ich czesania, co oczywiście będzie skutkować ich wyrywaniem lub ograniczoną trwałością.
Czynniki powodujące nietrwałość aplikacji, na które stylistka nie ma wpływu
- przesilenia/ zmiany pory roku– to trochę pozostałość po naszych przodkach i poniekąd jak zwierzęta my ludzie również wraz ze zmianą pory roku zmieniamy okrywę włosową naszego ciała. Dlatego w tych okresach można zaobserwować nadmierne wypadanie rzęs naturalnych. W tym przypadku to akurat niczyja wina, trzeba po prostu przeczekać, gdyż nawet prawidłowa aplikacja rzęs może nie dać oczekiwanego efektu.
- choroby– wiąże się z osłabieniem organizmu, co może wpływać na wcześniejsze wypadanie rzęs oraz w tym czasie często nadmiernie łzawimy, mamy temperaturę przyjmujemy leki i antybiotyki co może skutkować osłabieniem aplikacji.
Kolejny przypadek opiszę w drugiej części tego artykułu.
Autor: Beata Gajewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lublin
Witam mam problem z nadmiernym wypadaniem przyklejonych rzęs. Wypadają w dużej ilości same bez mojej rzęsy. Problem pojawiał się u kilku stylistek. Przestrzegałem zakazu ich moczenia. Praktycznie nic z nimi nie robię. Rzęsy mam delikatnie i mocno proste. Czy to może być taka uroda rzęs że nie trzymają czy można coś poradzić po trzech tygodniach zostaje niewiele rzes