Słysząc słowo mistrzostwa pierwsze co nasuwają nam się do głowy słowa konkurs, konkurencja, stres, emocje…
Rzeczywiście podstawowym założeniem Mistrzostw Przedłużania Rzęs są zawody w stylizacji rzęs jednak ten event
nie ma na celu wyłącznie rywalizacji pomiędzy sobą! Podczas tego zjazdu spotykają się stylistki rzęs z całej Polski i nie tylko więc jest to świetna okazja do poznania nowych osób z branży i wymienienia się wiedzą. Organizowana przy mistrzostwach konferencja pozwala nam na dogłębne wtajemniczenie się w poszczególne dziedziny naszego zawodu.

Mistrzostwa Przedłużania Rzęs – przygotowania i emocje

Na swoim własnym przykładzie muszę powiedzieć, że uczestnictwo w takim wydarzeniu wymaga przede wszystkim bardzo dużego zaangażowania i pracy. Myślę, że większość stylistek jadąc na Mistrzostwa Stylizacji Rzęs chciałyby wrócić “z tarczą, a nie na tarczy”. Sam występ jest już bardzo dużym osiągnięciem, przygotowanie się do konkurencji wymaga dużego zaangażowania, ambicji i odpowiedniej modelki.
Mój pierwszy udział na Mistrzostwach stylizacji rzęs odbył się w lutym 2018 roku. Był to dzień, w którym przepełniała mnie trema i zdenerwowanie. Pomimo dogłębnego, 2-miesięcznego przygotowania właśnie w tym dniu zapomniałam o wszystkim! Konkurs odbywał się w Warszawie, w ogromnym przeszklonym budynku Warsaw Trade Tower. Cała aranżacja wydarzenia już robiła na mnie ogromne wrażenie dodatkowo wzbogacając mnie o kolejne emocje. Przechodząc korytarzami napotykałam znajome twarze instruktorów stylizacji rzęs, których kojarzyłam z portali społecznościowych. Cieszyłam się, że mogę być właśnie w tym miejscu. Na mistrzostwa zabrałam ze sobą swoją klientkę, która miała dosyć symetryczną twarz oraz oczy. Pamiętajcie, że dobór modelki jest bardzo ważny – jej wygląd, symetria twarzy i oczu jest również sprawdzana przez sędziów.
 1. Zadbaj o to, aby przykuwała szczególną uwagę, jej stylizacja ma ogromne znaczenie!
 2. Upewnij się, że będzie miała zadbane i ułożone włosy, naturalny makijaż, podkreślone i wyregulowane brwi!

Dobra rada – stres zamień w determinację!

Zaczęłam od konkurencji metoda 1:1 – przez pierwsze 30 min od rozpoczęcia czasu nie wiedziałam, co ze sobą zrobić i jak zacząć stylizację… Stres spowodował we mnie osłupienie, patrzyłam tylko, jak mijają sekundy, minuty. Obserwowałam koleżanki dookoła i widziałam, jak świetnie sobie radzą, a sama nie mogłam się zebrać w sobie. Po 30 minutach wzięłam się za siebie i zaczęłam stylizację. Na szczęście udało mi się ją dokończyć w czasie. Niestety w tej kategorii nie zdobyłam żadnego miejsca, jednak wiedziałam, co muszę już poprawić na kolejny dzień, w którym odbyła się kategoria 2-3 D.
Kolejnego dnia cały ten stres zszedł ze mnie i przemienił się w determinacje. Postanowiłam, że jeśli teraz nie zepnę się na 100%, to nigdy tego nie zrobię. Czułam się już pewniej i w końcu uwierzyłam w swoje siły. Wykonałam stylizacje 2 D dzięki której zdobyłam V miejsce! Cieszyłam się przeogromnie, ponieważ w momencie, kiedy brałam udział w mistrzostwach minął rok od kiedy przeszłam swoje pierwsze szkolenie.

Kilka wskazówek przed wzięciem udziału w Mistrzostwach Stylizacji Rzęs:

 • Przeczytaj uważnie regulamin
 • Sprawdź dokładnie, jakie wymogi są wymagane
 • Dobierając modelkę spójrz na ilość jej rzęs oraz symetrie twarzy i oczu (jak wiecie, najlepsza modelka to taka, która ma oko w kształcie migdała i oczy normalnie osadzone)
 • Przed wyjazdem sprawdź kilka razy swój kuferek i upewnij się, czy na pewno wszystko zabrałaś
 • Zadbaj o wygodę podczas swojej pracy (również jeśli chodzi o ubiór)
Moim zdaniem każda stylistka rzęs powinna wziąć udział w Mistrzostwach! Dzięki takim imprezom wzbogaca swoje kwalifikacje, zdobywa wspaniałe wspomnienia i nowe znajomości!
Najbliższe organizowane Mistrzostwa w Stylizacji Rzęs:
 • 16-17 luty II Beauty Trends Lush Cup Mistrzostwa Stylizacji Rzęs i Brwi Szczecin
 • 16-17 marzec Lashmania Challenge by Magnitica – Mistrzostwa i Konferencja Kraków
 • 6-7 kwiecień Lash&Brow Championship, Beauty Vision Poznań
 • 30 maj- 1 czerwiec Lash it On Championship 2019 Warszawa,

Autor: Martyna Smardzewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kielce

Podobne wpisy