Każda ze stylistek rzęs zadaje sobie pytanie: Jak wybrać odpowiedni klej? To zadanie trudne, ponieważ wymaga dużej znajomości branży oraz wiedzy o składnikach, jakie się w nim znajdują. Dobrze wybrany preparat sprawi, że aplikacje będą trwałe, a samo jej tworzenie przy użyciu kleju nie będzie problematyczne.

Skład kleju do rzęs jest niezwykle istotny

Wybierając preparat należy kierować się nie tylko jego przeznaczeniem, ale również składem kleju do przedłużania rzęs. Będzie on warunkował bezpieczeństwo podczas zabiegu i trwałość aplikacji.

Każdy klej posiada m.in:

– hydrochinon – organiczny związek chemiczny, który ma za zadanie utrzymanie płynnej konsystencji kleju w tubce (blokuje tworzenie wiązań pomiędzy cząsteczkami cyjanoakrylu)
– cyjanoakryl – główny składnik klejący
– carbon – barwnik.

O działaniu kleju słów kilka

Aby odpowiednio dobrać klej do swojej pracy, jak i warunków, należy zrozumieć jak powstaje wiązanie kleju pomiędzy naturalną rzęsą a syntetyczną. W momencie nałożenia kropli kleju, cząsteczki hydrochinonu łączą się z cząsteczkami wody występującymi w powietrzu i wodą występującą w naturalnej rzęsie, co umożliwia zespolenie poszczególnych cząsteczek cyjanoakrylu w duże wiązania polimerowe.

Analogicznie na pracę kleju do przedłużania rzęs będą wpływały warunki w jakich wykonujemy stylizację. Są to:

– wilgotność powietrza – wysoka wilgotność powietrza oznacza, że więcej cząsteczek hydrochinonu połączy się z cząsteczkami wody znajdującymi się w pomieszczeniu, przez co klej będzie szybciej zasychał,

– temperatura – wysoka temperatura spowoduje, że rozpuszczalniki zawarte w kleju zaczną szybciej odparowywać, przez co klej będzie szybciej zasychał,

– częstość wymieniania kropli kleju – aby klej zachowywał swoje prawidłowe właściwości, należy wymieniać krople co około 20 min.

Jak wpłynąć na lepsze działanie kleju do przedłużania rzęs?

Pamiętaj! Na pracę kleju wpływają nie tylko warunki, w jakich pracujesz, ale również tempo przyklejania rzęs! Jeśli uważasz, że pracujesz szybko wybierz klej, który bardzo szybko wiąże się z naturalną rzęsą. Zainwestuj w stację pogodową, która pomoże ci dobrać odpowiedni klej do warunków, w jakich pracujesz. Idealna wilgotność dla kleju to ok.45-65%. Zazwyczaj zimą podczas okresu grzewczego mamy bardzo duży problem z utrzymaniem takiej wilgotności, dlatego by sprawnie wykonywać stylizacje należy nawilżyć pomieszczenie. Pomoże ci w tym dobry nawilżacz powietrza bądź domowe sposoby takie jak: nałożenie mokrych ręczników na grzejnik lub położenie zbiorników z wodą w jego pobliżu.

 

TAIDA NIKLAS LASH COLLECTIONS™ przygotowała dla Was 3 rodzaje kleju do przedłużania rzęs:

klej do rzęs classique
klej do rzęs gold
Klej Carbon 5g

Klej Classique

  • Wolny 1-2 sekundowy
  • Idealny w warunkach 19-23 st. C
  • Idealny w warunkach wilgotności 10% -55%

Klej Gold

  • Szybki 0,5 sek
  • Idealny w warunkach 19-26 st. C
  • Idealny przy wilgotności 45%-70%,
  • Sprawdzony klej na wiosnę/lato

Klej Carbon

  • Przetestowany w zmiennych warunkach
  • Szybkowiążący 0,7 – 1  sekundowy
  • Idealny w warunkach 22-25 st. C
  • Idealny przy wilgotności 40%-55%

Posiadając te 3 rodzaje kleju od Taida Niklas w swoim gabinecie możesz być pewna, że jesteś w stanie poradzić sobie dobierając odpowiedni preparat do warunków panujących w Twoim pomieszczeniu.

Autor: Martyna Smardzewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kielce

Podobne wpisy