Wiele osób pyta kiedy i jak zaczęła się moja przygoda ze stylizacją rzęs. W zasadzie trudno jest mi wyznaczyć dokładny czas. Trochę to trwało, zanim podjęłam decyzję, aby zająć się stylizacją rzęs.
   
   Byłam studentką, skończyłam studia I-go stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna oraz studia II-go stopnia na kierunku Mechatronika. Moje studia w żaden sposób nie łączyły się z tym, czym zajmuję się teraz. Jedyną spójną rzeczą jest moja praca magisterska, w której stworzyłam fantom gałki ocznej do kalibracji tonometrów – uzyskałam na to patent. Tylko tutaj przejawił się temat spójny między moimi studiami, a obecną pracą – temat oka 🙂 W wakacje 2015 roku szukałam zajęcia na czas przerwy międzysemestralnej. Po rozesłaniu mnóstwa CV i odbyciu licznych rozmów kwalifikacyjnych zwątpiłam, że można znaleźć sensowną i wartą uwagi pracę. Zniesmaczona tym wszystkim zadzwoniłam do znajomej, opowiedziałam o wszystkim i to właśnie ona podsunęła mi ten genialny pomysł, abym została stylistką rzęs. Nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim, więc poświęciłam kilka miesięcy na zapoznanie się z tematem.
   Byłam bardzo “nakręcona” na stylizację rzęs, ponieważ wiedziałam, że wymaga ona ogromnej precyzji i dbałości o szczegóły, a w tych kwestiach jestem pedantką. Już byłam zdecydowana, aby podjąć ostateczną decyzję, chciałam jeszcze tylko sprawdzić sama na sobie, jak to jest mieć założone rzęsy. Umówiłam się do stylistki (mojej obecnej przyjaciółki) i już miałam pewność, że to właśnie tym chcę się zajmować w życiu. Później już wszystko poszło bardzo szybko, w 2016 r. w czerwcu zapisałam się na szkolenie podstawowe 1:1, potem na kolejne i kolejne… 🙂
   Już po około roku, odkąd odbyłam pierwsze szkolenie, chciałam spróbować swoich sił w mistrzostwach, ale strasznie bałam się rozczarowania i porażki. Wiedziałam, że wkładam całe serce w swoją pracę, kocham to co robię i dopracowuję każdy jeden szczegół. Nie wiedziałam, czy sobie poradzę, jeśli okaże się, że moje prace jednak nie są na tyle dobre, aby zostały docenione. Długo się zbierałam, aby wystartować w mistrzostwach, dopiero  kiedy dowidziałam się, że jestem w ciąży, udało mi się podjąć decyzję. Wiedziałam, że kiedy urodzi się dziecko, będę musiała na jakiś czas zwolnić tempo, także to był ostatni gwizdek.
   Wybierając mistrzostwa szukam takich, które przede wszystkim są znane. Im bardziej prestiżowe mistrzostwa, tym bardziej satysfakcjonująca jest wygrana. Ogromnie się cieszę, kiedy wiem, że w tych mistrzostwach będą startować naprawdę mocni uczestnicy. Bardzo ważny jest dla mnie także skład sędziów, chcę aby oceniali mnie najlepsi. Taką wisienką na torcie jest możliwość postarania się o Grand Prix, niestety nie w każdych mistrzostwach jest taka opcja, a jest to na prawdę świetna motywacja i satysfakcja po zdobyciu tego tytułu. W przeciągu zaledwie kilku miesięcy stawałam na podium niejednokrotnie… ponad 30-krotnie, zdobyłam przy tym trzykrotnie Grand Prix

Lash Bulls – Marbella Spain:
1 PLACE – Classic Lashes
1 PLACE – Mega Volume
1 PLACE – Colour Freestyle

Universe Championship Lash&Brow EUROPE CUP Spain 2019:
GRAND PRIX – European Cup 2019!!!
1 PLACE – Mega Volume
1 PLACE – Natural Volume 3D
2 PLACE – Natural Volume 2D
Special Award – Best Impression
Special Award – Best Classic Work
Special Award – Best Work – Natural Volume 3D
Special Award – The Best Mega Volme Work

World Beauty University 2019:
1 PLACE – Classic Pro
1 PLACE – Volume
1 PLACE – Mega Volume
1 PLACE – Kim Kardashian

Oscars Oline Lash Competition 2019:
1 PLACE – Mega Volume7d+ Expert
2 PLACE 2/3D Light Volume Expert
2 PLACE Ombre Lashes Expert

Lash Games Championship 2019:
1 PLACE – Color Lashes
2 PLACE – Classic Lashes
2 PLACE – Light Volume
SPECIAL AWARD – The Best Classic Work

Eye of Cobijada 2019:
 GRAND PRIX
1 PLACE – Light Volume 2-3D Expert
1 PLACE – Mega Volume 7-15D Expert
2 PLACE – Volume 4-6D Expert
2 PLACE – Eyebrow Styling Professional Expert

Lash League 2019, Glasgow:
GRAND PRIX
1 PLACE – Classic 1:1 Expert
2 PLACE – Dramatic Volume Expert
2 PLACE – Kim K Expert

2019 International Lash Queen Championships:
1 PLACE – Mega Lash Expert
1 PLACE – Russian Volume Expert
2 PLACE – Ombre Expert
2 PLACE – Classic Expert

   
   Zostałam instruktorem marki TAIDA NIKLAS LASH COLLECTIONS, z czego ogromnie się cieszę, bo teraz całą moją wiedzę mogę przekazywać innym, mogę zarażać inne osoby moją miłością do stylizacji rzęs. Jest to wspaniałe uczucie, kiedy kursantki ze łzami w oczach dziękują za pomoc, za rozwiązanie ich problemów, za przekazanie drobnych rzeczy, które mogą wnieść na prawdę wiele w jakość i tempo pracy.
   Ten zawód daje na prawdę wiele radości i szczęścia. Wiem, że dokonałam słusznego wyboru. Każdej z Was życzę takiej satysfakcji ze swojej pracy!
   

   Pozdrawiam Was serdecznie i mocno ściskam :*

Autor: Patrycja Gębala, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Sosnowiec

Podobne wpisy