Separacja dolnych rzęs – niezbędna czynność podczas zabiegu, która potrafi sprawić wiele trudności, szczególnie na początku naszej drogi ze stylizacją rzęs.

Dlaczego separacja rzęs jest tak ważna?

 

 • Sztuczne rzęsy nie skleją się z rzęsami z powieki dolnej.
 • Pozwala nam oddzielić rzęsy naturalne, które będziemy przedłużać.
 • Dzięki separacji mamy biały podkład do naszej pracy, na którym zobaczymy nawet najjaśniejsze rzęsy, a także stwarza nam to miejsce, gdzie opieramy pęsety podczas zabiegu.

Produkty do separacji rzęs

Zanim zaczniemy pracę z klientką, warto sprawdzić jakie produkty do separacji rzęs są dostępne na rynku, a jest ich całkiem sporo.

płatki pod oczy
 • Najbardziej popularne są płatki hydrożelowe/ kolagenowe / żelowe. Ich ogromną zaletą jest komfort dla klientek – przy zakładaniu i przy ich ściąganiu, są tak delikatne, że ich nie czuć. Mamy w ofercie różne kształty płatków, każdy znajdzie coś dla siebie. Natomiast ich wadą jest częste „spulchnianie” się krawędzi, gdy mamy je blisko oka lub kiedy klientka łzawi. Jeżeli chodzi o cenę, to jest to najdroższy sposób podklejania rzęs. Mogą również powodować alergie, ale zdarza się to bardzo rzadko.
 • Ostatnią opcją i najtańszą są taśmy papierowe, silikonowe, perforowane. Z tego sposobu całkowicie powinniśmy zrezygnować, są one zbyt ostre na brzegach i podrażniają oko, a nawet może dojść do uszkodzenia rogówki. Ich ściąganie jest również bardzo nieprzyjemne dla klientek. W pracy codziennej używamy ich tylko do „podciągania” powieki, a moją ulubioną jest niebieska, silikonowa taśma. Taśmy te pełnią funkcję pomocniczą podczas aplikacji rzęs.
 • Alternatywą dla taśm papierowych, silikonowych czy perforowanych jest taśma piankowa- microfoam. Jest przyjemniejsza w dotyku i nie sprawia dyskomfortu dla klientki. Dobór produktów do separacji jest kwestią indywidualną. 
 • Taśma silikonowa 3m

  Każdy powinien spróbować różnych opcji, aby dobrać najbardziej odpowiedni dla siebie sposób.

  Wszystkie niezbędne produkty do wykonania stylizacji rzęs możesz zakupić na stronie www.taidaniklas.com ze zniżką 15% dołączając do Lash Clubu.

  Autor: Aleksandra Kowalska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Wrocław.

  Podobne wpisy