blog przedłużanie rzęs
Blog

Separacja dolnych rzęs – dostępne produkty na rynku.

Separacja dolnych rzęs – niezbędna czynność podczas zabiegu, która potrafi sprawić wiele trudności, szczególnie na początku naszej drogi ze stylizacją rzęs.
Dlaczego jest tak ważna?
Pozwala nam oddzielić rzęsy naturalne, które będziemy przedłużać, a sztuczne rzęsy nie skleją się z rzęsami z powieki dolnej. Dzięki separacji mamy biały podkład do naszej pracy, na którym zobaczymy nawet najjaśniejsze rzęsy, a także stwarza nam to miejsce, gdzie opieramy pęsety podczas zabiegu.
Zanim zaczniemy pracę z klientką, warto sprawdzić jakie produkty do separacji rzęs są dostępne na rynku, a jest ich całkiem sporo.

płatki pod oczy

Najbardziej popularne są płatki hydrożelowe/ kolagenowe / żelowe. Ich ogromną zaletą jest komfort dla klientek – przy zakładaniu i przy ich ściąganiu, są tak delikatne, że ich nie czuć. Mamy w ofercie różne kształty płatków, każdy znajdzie coś dla siebie. Natomiast ich wadą jest częste „spulchnianie” się krawędzi gdy mamy je blisko oka lub kiedy klientka łzawi. Jeżeli chodzi o cenę, to jest to najdroższy sposób podklejania rzęs. Mogą również powodować alergie, ale zdarza się to bardzo rzadko.

Ostatnią opcją i najtańszą są taśmy papierowe, silikonowe, perforowane. Z tego sposoby całkowicie powinniśmy zrezygnować, są one zbyt ostre na brzegach i podrażniają oko, a nawet może dojść do uszkodzenia rogówki. Ich ściąganie jest również bardzo nieprzyjemne dla klientek. W pracy codziennej używamy ich tylko do „podciągania” powieki, a moją ulubioną jest niebieska, silikonowa taśma. Taśmy te pełnią funkcję pomocniczą podczas aplikacji rzęs. Alternatywą dla taśm papierowych, silikonowych czy perforowanych jest taśma piankowa- microfoam. Jest przyjemniejsza w dotyku i nie sprawia dyskomfortu dla klientki. Dobór produktów do separacji jest kwestią indywidualną. 

Taśma silikonowa 3m

Każdy powinien spróbować różnych opcji, aby dobrać najbardziej odpowiedni dla siebie sposób.

Wszystkie niezbędne produkty do wykonania stylizacji rzęs możesz zakupić na stronie www.taidaniklas.com ze zniżką 15% dołączając do Lash Clubu.

Autor: Aleksandra Kowalska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Wrocław.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *