Mamy nadzieję, że lubisz swoją pracę tak bardzo, jak my uwielbiamy naszą.

Czasem jednak panująca na zewnątrz pogoda, rutyna, czy też przemęczenie mogą wpłynąć zarówno na jakość i radość z wykonywanej przez nas pracy, a co za tym idzie, na zadowolenie klientek. Są jednak sposoby, aby takiej sytuacji uniknąć. Jeśli chcesz je poznać, zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Tak zwane wypalenie jest rzeczą naturalną i prędzej czy później, w jakimś stopniu dotyka każdego z nas. W naszym rzęsowym biznesie, powtarzanie tych samych czynności każdego dnia, praca w ciszy i samotności, a także maksymalna koncentracja, na dłuższą metę mogą przyczynić się do zmęczenia i braku radości z tego, czym się zajmujemy. Jest to naturalna reakcja i nie ma się czym martwić. Aby uniknąć lub pozbyć się rzęsowego wypalenia, wprowadź w życie poniższe wskazówki.

1. Balans

Pamiętaj, aby zachować balans pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Jeśli Twój kalendarz będzie pękał w szwach, a Ty nie będziesz miała czasu na regenerację i odpoczynek, jakość Twojej pracy spadnie. Dodatkowo aplikowanie rzęs może stać się dla Ciebie męczące i wówczas stracisz radość i energię. Zbalansowanie strefy zawodowej i prywatnej jest niesamowicie istotne.

blog przedłużanie rzęs

2. Odpoczynek i relaks

Po każdym dniu zakończonej pracy, pamiętaj, aby dać sobie czas na odpoczynek, czas dla siebie. Może to być gorąca kąpiel, ulubiona książka, serial, wyjście na siłownię, czy też spotkanie z przyjaciółmi.

3. Gabinet w domu

Jeżeli Twój gabinet znajduje się w miejscu, w którym także mieszkasz, pamiętaj, aby możliwie jak najbardziej oddzielić przestrzeń do pracy, od przestrzeni codziennej. Po zakończonej pracy, przejdź do pokoju dziennego i zamknij za sobą drzwi od gabinetu. W ten sposób zdystansujesz się od miejsca pracy i stworzysz przestrzeń do odpoczynku.

blog przedłużanie rzęs

4. Odżywianie i nawadnianie

Odżywiaj się zdrowo i regularnie. Zaplanuj pomiędzy wizytami posiłki i nie opuszczaj ich. Pamiętaj także, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Odwodnienie organizmu może sprawić, że będziesz czuła się zmęczona i senna.

 5. Świeże powietrze

 Wietrz gabinet po każdej klientce, tak aby utrzymać świeżość i odpowiedni przepływ powietrza, po to aby Twój mózg był odpowiednio dotleniony jak i również po to aby mieć odpowiednie warunki do pracy – dotyczy to szczególnie kleju. Jeśli pomiędzy wizytami masz dłuższą przerwę, wyjdź nawet na bardzo krótki spacer, aby zresetować się, dotlenić i odetchnąć.

6. Plan na przyszłość

Aby uniknąć nudy i rutyny, zachęcamy Cię do stworzenia 2 planów działania:

  • krótkoterminowy
  • długoterminowy

Spisz co planujesz wykonać w bliższej jak i dalszej przeszłości i pamiętaj o tym, aby regularnie się doszkalać i szlifować swoje umiejętności. Dzięki takiemu planowi pozostaniesz spokojna i dobrze zorganizowana, a w Twojej codziennej pracy pojawią się przerywniki w postaci szkoleń- poczujesz spełnienie w swojej karierze. 

Jeżeli widzisz u siebie jakiekolwiek znaki, które wskazują na wypalenie i nadmierne zmęczenie, reaguj natychmiast.

Jeżeli powyżej wymienione syndromy utrzymują się przez dłuższy czas, odwiedź gabinet Twojego lekarza, aby upewnij się, że z Twoim zdrowiem wszystko w porządku.

A Ty, co robisz, aby czerpać jak największą radość ze swojej pracy jako Stylistka rzęs?

Daj znać w komentarzu, jesteśmy bardzo ciekawi Twoich sposobów!

blog przedłużanie rzęs

Podobne wpisy