Jednym z najważniejszych aspektów pracy stylistki jest zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad, będziesz odbierana jako profesjonalistka, a Twój Lash Room zyska miano bezpiecznego.

PRZYGOTOWANIE STANOWISKA PRACY

Zanim zaprosisz klientkę do miejsca zabiegowego, dokonaj wszelkich starań, aby Twoje stanowisko pracy było w pełni gotowe.

  • Czystość i dezynfekcja pomieszczenia,
  • Ustawienie odpowiedniej wysokości łóżka zabiegowego,
  • Okrycie łóżka prześcieradłem/ podkładem jednorazowym,
  • Jeśli używasz poduszki, zabezpiecz ją podkładem,
  • Sprawdź stan lampy,
  • Dostosowanie wysokości hokera,
  • Przygotuj pojemnik na odpady,
  • Przygotuj materiały i narzędzia.
prześcieradło kosmetyczne

Przyjęcie klientki

Twoje miejsce pracy jest już gotowe, zapraszasz klientkę do pokoju zabiegowego. Pamiętaj, aby przed, jak i po każdym zabiegu umyć dokładnie ręce i je zdezynfekować. Ubierz maskę ochronną.

maseczka do przedłużania rzęs
pęseta do rzęs

 

Zadbaj o to, aby pęsety były zawsze dokładnie wyczyszczone i zdezynfekowane przed każdym zabiegiem.

Produkty: płatki żelowe/ kolagenowe, taśmy piankowe, taśmy silikonowe, micro brushes, patyczki welurowe, szczoteczki nylonowe/sylikonowe – są materiałami JEDNORAZOWYMI! Po ich użyciu materiał wyrzucamy do pojemnika na odpady.

Obok głowy klientki, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pozostawiamy: lash holder (rzęsy świeżo doklejone do paletki), kamień z klejem, szczoteczkę do przeczesywania rzęs oraz pęsety.

Po zakończonym zabiegu stylizacji rzęs, podaruj klientce szczoteczkę do przeczesywania, której używałaś podczas zabiegu. Umyj i zdezynfekuj ręce. Pęsety dokładnie umyj w ciepłej wodzie z mydłem i umieść w myjce ultradźwiękowej. Na sam koniec narzędzia osusz i użyj preparatu dezynfekującego przed przyjęciem kolejnej klientki.

 

 

Wszystkie niezbędne produkty do wykonania stylizacji rzęs możesz zakupić na stronie www.taidaniklas.com ze zniżką 15% dołączając do Lash Clubu.

Autor: Ewa Wilk, Instruktor Taida Niklas Lash Collections w Rzeszowie.

Podobne wpisy