W tym wpisie chciałabym omówić dokładnie, krok po kroku przygotowanie rzęs naturalnych do aplikacji rzęs sztucznych. Jest to jeden z najważniejszych etapów stylizacji, który będzie miał bezpośredni wpływ na jej trwałość. Na przygotowanie rzęs do zabiegu poświęcam dużo czasu, nawet do 30 min, ale dzięki takiej procedurze moje klientki wracające na uzupełnianie mają braki w stylizacji jedynie ze względu na naturalny cykl życia rzęs.

Etap pierwszy – oczyszczenie rzęs

W pierwszej kolejności musimy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń na rzęsach, do tego celu używam szamponu do mycia rzęs. Nakładam go w formie pianki, odczekuję około pól minuty, następnie specjalnym, miękkim pędzlem, zgodnie z kierunkiem wzrostu rzęs, delikatnymi ruchami wcieram szampon. Później opłukuję oczy solą fizjologiczną i osuszam.

Etap drugi – zdjęcie odrostów

W przypadku uzupełniania kolejnym elementem jest zdjęcie odrostów.

Lampa Glamcor

Jeśli wciąż zostały trudne do usunięcia osady, sięgam po apteczny płyn micelarny do pielęgnacji powiek i za pomocą mikro patyczka, partiami, bardzo dokładnie oczyszczam brzeg powieki oraz podstawę rzęs, tak aby nie pozostała na nich ani odrobina brudu. Polecam czyścić rzęsy nie od góry, tylko od dołu, czyli unieść palcem rzęsy, tak aby widzieć linię wodną. Dzięki temu łatwiej jest nam się dostać w przestrzenie między rzęsowe.

Etap trzeci – odtłuszczenie rzęs

Kiedy wiem, że rzęsy są już czyste, przystępuję do ich odtłuszczenia za pomocą cleanera. Tak samo jak we wcześniejszych etapach przygotowania rzęs do aplikacji, czynność tą wykonać trzeba dokładnie, partiami, zwracając szczególną uwagę na podstawy rzęs, do których będą przyklejone sztuczne rzęsy. W pracy z cleanerem po zaaplikowaniu go na mikro patyczek, warto odcisnąć nadmiar produktu, aby nie dostał się do oka, ponieważ mogłoby to spowodować pieczenie, a nawet podrażnienie oka klientki.

Problemy podczas przygotowania rzęs do aplikacji

Takie przygotowanie w większości przypadków będzie skuteczne, ale niestety są wyjątki, na które w tym czasie możemy zwrócić uwagę i rozwiązać problem:

-przetłuszczone rzęsy- taka rzęsa będzie błyszcząca i śliska, a jej łuska zamknięta, co może spowodować gorsze wiązanie kleju z rzęsą naturalną – tutaj najlepiej sprawdzą się cleanery nie na bazie alkoholu, lecz zasadowe, co pozwoli nam otworzyć łuskę włosa.

-przesuszone rzęsy- te rzęsy są z kolei matowe i łamliwe, łamliwość można zaobserwować podczas zdejmowania odrostów. Przesuszenie ma wpływ na poprawną polimeryzację kleju, która oprócz zewnętrznej wilgoci w powietrzu, korzysta także z wilgoci rzęsy. Wspomniany wcześniej płyn micelarny do pielęgnacji powiek ma właściwości nawilżające.

 

Podsumowując, poprawne przygotowanie rzęs do zabiegu jest jego filarem, natomiast aby stylizacja była jak najtrwalsza, w dalszych etapach pracy musimy pamiętać o pozostałych czynnikach na to wpływających.

Autor: Beata Gajewska, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lublin

Podobne wpisy