Bardzo często po aplikacji rzęs nasze klientki mają zaczerwienione oczy, ale dlaczego tak się dzieje?

Intensywne światło przyczyną łzawienia

Pierwsza, najczęściej spotykana to po prostu po długim leżeniu z zamkniętymi oczami, nagłe otworzenie oczu, gdzie jeszcze dodatkowo oślepia je intensywne światło z naszych lamp powoduje zaczerwienienie, które po chwili znika. Może tak też się zdarzyć, gdy pozwolimy klientce zbyt szybko wstać, kiedy jeszcze klej paruje.

Błąd stylistki – na co uważać?

Druga to źle podklejone dolne rzęsy. Źle podłożona taśma uwiera bezpośrednio w gałkę oczną podczas całej aplikacji lub wydzielający się z płatka żel kolagenowy, który podrażnia oko. Często pierwszymi objawami jest intensywne łzawienie oczu klientki, może ona się również skarżyć na ból. Po takiej aplikacji oko może być mocno podrażnione, z wyraźnie widoczną czerwoną linią na dolnej części gałki ocznej, powodując nawet do 3 dni bolesność w tej okolicy. W takiej sytuacji można zalecić krople łagodzące, ale zazwyczaj stan ten ustępuje samoistnie.

blog przedłużanie rzęs

Zabezpieczenie dolnych rzęs

Trzecią możliwością jest podrażnienie rogówki od oparów kleju. Występuje, gdy klientka ma niedomykalność powieki lub gdy zbyt mocno „zliftingujemy” powiekę taśmami podczas zabiegu powodując jej niedomknięcie. Tu również pierwszym objawem może być intensywne łzawienie oczu oraz pieczenie podczas zabiegu. Po aplikacji często całe oczy są zaczerwienione, a następnego dnia dochodzi bolesność i tkliwości oka. Tak samo jak w poprzedniej sytuacji najlepszym lekiem jest czas, zazwyczaj wszystkie objawy ustępują w okresie około 3 dni po zabiegu.

Dlatego tak ważne jest dobre podklejenie i zabezpieczenie dolnych rzęs i upewnienie się, czy nic nie uwiera klientki, oraz obserwowanie w trakcie aplikacji reakcji oczu.

Autor: Beata Gajewska Instruktor Taida Niklas Lash Collections Lublin

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *