Dlaczego kępki się składają?

To pytanie jest najczęściej zadawane przez stylistki rzęs na szkoleniach, warsztatach i forach internetowych. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw przeanalizować etapy swojej pracy, a także uświadomić klientkę o odpowiedniej pielęgnacji rzęs po zabiegu, aby aplikacja była piękna i puszysta.

Składanie się kępek – najczęstsze przyczyny

Przyczyn składania się kępek w aplikacji objętościowej może być kilka, mianowicie:

  • Nieodpowiednio dobrany klej do metody i tempa pracy. Ze względu na ich elastyczność i czas schnięcia niektóre kleje są polecane do metody klasycznej a inne do metod objętościowych. Do metod objętościowych zalecane są kleje szybko schnące, dlatego ważne jest tutaj tempo pracy. Istotne, aby klej nie wysechł już w trakcie przenoszenia go z kępką na rzęsę naturalną, co przekłada się również trwałość aplikacji.
klej do rzęs gold
blog przedłużanie rzęs
  • Ilość pobieranego kleju podczas wkładania kępki do kleju. Optymalna ilość zanurzenia kępki w kleju to ok. 1 mm, zbyt duże włożenie kępki do kleju spowoduje, że nóżka się wydłuży, kępka możne się złożyć.
  • Za małe rozpuszenie się kępki. W trakcie tworzenia kępek musimy pamiętać o odpowiednim rozłożeniu kępki pomiędzy końcówkami rzęs. Za małe rozpuszenie rzęsek w kępce może spowodować, że kępka się złoży.
  • Źle dobrana pęseta do pracy. Nietrafnie dobrana pęseta oraz niedokładny styk końcówki mogą sprawić, że już podczas układanialub pobierania kępki z paseczka rzęski mogą złożyć się w zbite końcówki.
  • Zbyt szybkie puszczenie kępki. Podczas pracy, kiedy aplikujemy kępkę i za szybko ją puścimy, klej nie zdąży związać rzęsy syntetycznej z naturalną, przez co dojdzie do jej złożenia.

Jaki wpływ na składanie się kępek mają warunki w pomieszczeniu?

W sytuacji, kiedy nakładamy kępkę na rzęsę naturalną, przytrzymujemy kilka sekund, a ona się składa, należy sprawdzić warunki panujące w pomieszczeniu. Muszą być odpowiednie dla danego kleju. Higrometr wskaże nam temperaturę oraz wilgotność powietrza, dzięki czemu będzie można zmienić warunki na optymalne dla danego kleju. Obserwując krople kleju na powłoce ochronnej, także możemy stwierdzić czy mamy odpowiednie warunki do pracy. Kiedy kropla kleju rozlewa się po powłoce, oznacza to, że w pomieszczeniu jest za sucho. W innym przypadku, kiedy jest za wilgotno, kropla kleju będzie się ciągnąć przy włożeniu kępki.

blog przedłużanie rzęs

 

Pielęgnacja rzęs po zabiegu a składanie się kępek

Klientki używające preparatów natłuszczających skórę twarzy lub kremów pod oczy najczęściej powodują to, że z pięknej puszystej aplikacji wychodzą zbite, grube kępy. Dzieje się tak dlatego, że krem z okolic oczu spływa i natłuszcza przedłużone rzęsy. Brak ochrony rzęs podczas używania lakieru do włosów sprawi, że aplikacja będzie oblepiona lakierem, także sklei poszczególne kępki. Niedokładnie zmyty makijaż, resztki pozostałe po make upie lub tendencja klientki do przetłuszczającej się skóry mogąca wynikać z zaburzeń hormonalnych również spowoduje, że aplikacja będzie nieestetyczna. Tak więc bardzo ważna jest higiena oczu i przemywanie ich specjalnym szamponem lub pianką.

Autor: Justyna Reginiak, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kraków

Podobne wpisy