Każda z klientek, która przychodzi do nas na rzęsy, ma nadzieje że oddaje swoje oczy w dobre ręce i może nam zaufać 🙂

Dlatego ważne jest aby dobór przedłużanych rzęs był odpowiedni i indywidualny do kształtu oczu pod względem długości, grubości, podkręcenia i efektu. Nie powinno być tak, że każdej klientce robimy to samo. Aby dobrać odpowiedni efekt musimy rozróżnić kształt oczy pod względem wyglądu, osadzenia oraz rozmieszczenia. Najczęściej występujące to oczy :

 

  • Kształt migdał

Ten kształt oczu jest idealny i najprostszy, ponieważ pasuje do niego każdy typ stylizacji i nie musimy odmawiać klientce jej koncepcji.

  • Małe

W stosunku do wielkości twarzy zauważalne są małe oczy. W tym przypadku trzeba optycznie je powiekszyć. Do mały oczu nie stosujemy długich rzęs, ponieważ jeszcze bardziej zmniejszyłyby oko, powstałby ciężki efekt, używamy rzęs krótkich i średniej długości od 5 mm do 10 mm najlepiej, rzęsy przy aplikacji kierujemy na zewnątrz, możemy zastosować skręt C,D.

  • Duże

Przedłużanie rzęs na oczach dużych nie jest też zbyt kłopotliwe, jednak należy pamiętać, że przy dużych oczach nie należy stosować również dużo dłuższych rzęs, gdyż możemy przerysować efekt i nie będzie on ładnie i estetycznie wyglądał.

Unikamy długich rzęs w środkowej części oka, najlepiej użyć dłuższych rzęs za tęczówka by wydłużyć oko w stronę kącika zewnętrznego. W pierwszej części powieki możemy użyć łagodniejszego skrętu ,, C’’ a przy kąciku zewnętrznym mocniejszego skrętu np. ,, D’’

  • Oczy szeroko osadzone

Oczy są ustawione za szeroko od środa nosa, więc musimy zadziałać przeciwnie czyli optycznie je zbliżyć do siebie. Nie stosujemy długich rzęs w kącikach zewnętrznych, najlepsze będą mocne skręty ,,C’’, ,,D’’, ,, L’’, rzęsy kierujemy bardziej na wprost niż na zewnątrz.

  • Oczy blisko osadzone

Oczy są zbyt blisko ułożone względem siebie. Postępujmy odwrotnie do oczu szeroko osadzonych mianowicie najlepiej sprawdzą się skręty ,,B’’ i ,,C’’. Nie stosujemy długich rzęs w kącikach wewnętrznych i na środku oka, wyciągamy kąciki zewnętrzny dłuższymi rzęsami.

  • Oczy głęboko osadzone

Ich charakterystykę możemy rozpoznać patrząc na klientkę z profilu. Oczy są dość schowane, zagłębione do środka twarzy. Aby je uwypuklić dobrze sprawdzą się tutaj mocne skręty „C”, „D”, „L+”. Dłuższe rzęsy w środkowej części oka, mocne skręty zamaskują opadającą powiekę.

  • Oczy wypukłe

Są to oczy bardzo widoczne ze względu na ich ,, wyłupiastość ”. Unikamy rzęs długich na środkowej części powieki. Możemy zrobić dłuższe kąciki zewnętrzne, dobrze będą prezentowały się rzęsy krótkie o skrętach B, C, unikamy mocnych skrętów D i L, które mogą stworzyć efekt zaskoczonych oczu.

  • Oczy z opadającą powieką

Nie należy ich mylić z opadającym kącikiem co często się zdarza. Jedne z trudniejszych kształtów oczu do pracy przez stylistkę rzęs, ponieważ nadmiar skóry opada na powiekę. Kąciki zewnętrzne zakańczamy krótszymi rzęsami, używamy mocnych skrętów („D”, „L”, „L+”), aby zamaskować opadającą powiekę, na środkowej części powieki najlepiej sprawdzają się dłuższe rzęsy.

  • Oczy z opadającymi kącikami

Kąciki zewnętrzne skierowane są bardziej w dół w stosunku do kącików wewnętrznych, Nigdy nie stosujemy długich rzęs w kąciku zewnętrznym. Od połowy oka możemy zastosować mocniejszy skręt aby optycznie podnieść oko, unikamy prostych skrętów („J”, „B”).

  • Oczy azjatyckie

Rzęsy przy tego typu oczach są na pierwszy rzut oka niewidoczne, jednak Azjatki mają dość długie rzęsy których, nie widać pod nawisającą powieka wynikająca z ich specyfiki. Najlepiej pasuje skręt C,D i L+. Przy kącikach wewnętrznych najlepiej stosować skręt B, możemy użyć dłuższych rzęs.

 

Autor: Justyna Reginiak, Instruktor Taida Niklas Lash Collections Kraków

Podobne wpisy